19. prosince 2018

Jedno slovo na světě nepotřebuje překlad, všichni mu rozumějí. FERRARI! Sen milionů lidí.
Jedno slovo na světě nepotřebuje překlad, všichni mu rozumějí. FERRARI! Sen milionů lidí. Je ikonou, jednou z nejdražších značek, synonymem pro motorsport. Scuderia Praha nám dovolila ochutnat výjimečnost tohoto slova. Představujeme vám exkluzivní FERRARI CALIFORNIA T.
 
Tři, čtyři nebo pět let po vašem narození začne fantazie produkovat první sny do života, sny, po nichž toužíte a chcete, aby se splnily. Během následujících deseti dvaceti padesáti let je jich nepřeberné množství. Ale jen ty opravdové sny zůstávají, dokud jich nedosáhnete.
 
 Mé dnešní přiznání číslo 1: Chci mít Ferrari! Vždycky jsem po něm toužil a představoval si, jak ho řídím. A teď, díky oficiálnímu zastoupení Ferrari v ČR – Scuderia Praha, mi vzpínající se kůň ve znaku říká „pane“, byť jen na dobu určitou. Ferrari California T, první přeplňované Ferrari od dob legendární F40, je tady! Sto třicet, hned sto osmdesát, dvě stě dvacet, dvě stě šedesát… Samozřejmě kilometrů v hodině. Opravdu, skáče to tak rychle, že jen čtete čísla. Aby ne, tenhle krasavec je poháněn osmiválcem o objemu 3,8 litru s výkonem 412 kW (560 koní) a 755 Nm krouticího momentu. A ten zvuk! I když je motor osazen turby, tak zní famózně, doporučuji jezdit co nejčastěji tunelem se staženou střechou. Vsadím se, že to nejednou otočíte, projedete tunelem znova tam a zpět a využijete řazení pod volantem. Stejnou věc budete dělat i na krásné, zakroucené, nejlépe prázdné okresce. Zde se budete cítit jako Sebastian Vettel a při každém projetí budete rychlejší a rychlejší. Ten pocit z rychlosti je silně návykový.
 
Přiznání č. 2: O Ferrari California T jsem si vždycky myslel, že je to „Lady Ferrari“. Spletl jsem se! Ferrari California T není sice ten pravý závodní zabiják jako 458 Speciale, je to však luxusní GT, které vás doveze ladně do Barcelony, kde si mezitím, co bude vaše polovička běhat po nákupech, můžete střihnout kolečko na závodním okruhu. Pokud ale půjdete nakupovat s ní, počítejte s tím, že po návratu k vašemu vozu bude vždycky stát někdo poblíž, bude si auto fotit, prohlížet a zkoumat jeho ladné, geniální tvary.
 
Přiznání č. 3: Miluji auta, která jsou jako chameleon, a California je zářným příkladem. Tenhle vůz se vám totiž může zdát jako nesmírně elegantní a klidný, stejně jako kůň vycvičený na parkur. Stačí ale posun o pár centimetrů dál, trochu jiný úhel pohledu a vidíte pravého plnokrevného italského hřebce, který chce všechny porazit rozdílem třídy. A Ferrari California T je přesně takové nejen designem, ale i jízdními vlastnostmi. Nenajdete žádný jiný sporťák, který dá zrychlení z nuly na 100 km/h za 3,6 sekundy, a přitom je ve městě tak pohodlný.
 
Interiér je kapitola sama o sobě, nenašel jsem jedinou chybu. Sedíte nízko, zadek cítí každý sebemenší pohyb vozu, volant padne do ruky, jako by se s vámi narodil. Sportovně elegantní přístrojovou desku neruší žádné zbytečnosti. Pohled na uprostřed umístěný digitální otáčkoměr, na vzpínajícího se koně na volantu nebo na manettino ovladač jízdních režimů, to je vyloženě útok na vaše smysly a pocity.
 
Ferrari California T mělo od narození těžký úkol, muselo přesvědčit miliony fanoušků, že i přeplňované Ferrari je to pravé Ferrari. Tohle auto to dokázalo, přesvědčilo nejen mě, ale i tisíce dalších fanoušků. Je luxusní, rychlé, vzrušující, hlučné, pohodlné, jedním slovem úžasné. Já jsem si svůj sen tedy částečně splnil a sním ho dál. A co vy, nechcete si taky něco přiznat? Scuderia Praha vaše sny splní…
WWW.SCUDERIAPRAHA.CZ

Technické údaje: Osmiválec Twinturbo o objemu 3 855 ccm
• Nejvyšší výkon 412 kW (560 koní)
• Točivý moment 755 Nm
• Zrychlení z nuly na sto za 3,6 s
• Nejvyšší rychlost 316 km/h
• Sedmistupňová převodovka
• Devatenáctipalcová kola z lehké slitiny
• F1 Track
• Performance Launch Control
• Magnetické odpružení tlumičů s možností nastavení
• Sada zavazadel + držák na oblek do prostoru kufru
• Cena: 196 030 bez DPH

Zdroj : Luxory Guide, text Aleš Procházka
 

Kontaktujte nás