9. července 2024

Dvě speciální série MC20 Icona a MC20 Leggenda budou mít premiéru spolu s fascinujícím MC20 Cielo Fuoriserie a legendárním MC12 Versione Corse

Modena, 8. července 2024 - Od 11. do 14. července bude Maserati přítomno na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2024 s poctou supersportovnímu vozu par excellence: inovativnímu, prvnímu vozu svého druhu MC20.

„Halo car“ s trojzubcem ve znaku s nezaměnitelným stylem – uvedený  na trh v roce 2020 jako první model vybavený inovativním motorem V6 Nettuno – je jedinečným vozem, který si vydobyl vedoucí postavení v obou svých verzích, kupé i kabrioletu, a je vždy připraven ovládnout pódium největších a nejpopulárnějších motoristických akcí na světě.

Jednou z nich je Festival rychlosti v Goodwoodu v Západním Sussexu v jižní Anglii: každoročně se zde setkávají legendární jezdci, týmy a novodobí hrdinové motorsportu spolu s nejkrásnějšími a nejžádanějšími modely na dvou i čtyřech kolech ze současnosti i minulosti.

V Goodwoodu se poprvé naživo představí dvě speciální série MC20: MC20 Icona a MC20 Leggenda, vyrobené v limitované edici po 20 kusech, vytvořené k oslavě velmi významného výročí značky Maserati, která má za sebou slavnou minulost na okruzích v soutěžích FIA GT.

Oba vozy mají být poctou vítěznému modelu MC12 a dvěma desetiletím od návratu vozu s trojzubcem do okruhových soutěží v roce 2004, kdy se po 37 letech od šachovnicové vlajky vrátil na závodní dráhu.

K tomuto významnému výročí byly navrženy dvě speciální livreje inspirované modely MC12 Stradale a MC12 GT1 Vitaphone. Vozy obsahují různé prvky z personalizačního programu Fuoriserie: propracované a exkluzivní livreje a interiéry, které jsou prezentované veřejnosti, aby je mohla ocenit zblízka a osobně.

Modely MC20 Icona a MC20 Leggenda budou vystaveny v paddocku Supercar, který je věnován dechberoucím vozům a nejčistším výkonům, ve společnosti dalšího ikonického výtvoru značky z Modeny: MC12 Versione Corse.

Tento vůz, vyvinutý v roce 2006 a vycházející ze svého závodního sourozence, byl navržen pro exkluzivní nesoutěžní použití na okruhu a vyroben v omezené sérii (pouze 12 zákaznických kusů a jeden prototyp): se svým mimořádným motorem V12 o výkonu 755 koní ztělesňoval vůz, který se zapsal do historie motoristického sportu nezapomenutelnými kapitolami.

Čtveřici hvězd Maserati doplní exkluzivní MC20 Cielo v barvě Blu Victory, který bude rovněž vystavena v paddocku Supercar. Tento pohlcující spyder, jehož stahovací prosklená střecha dokáže poskytnout nadstandardní zážitek, má na krytu kapoty trojzubec namalovaný v bílé barvě.

Metalická barva MC20 Cielo v odstínu Blu Victory z Collezione Corse Fuoriserie byla zvolena tak, aby navázala na odstín modelu MC12 z doby před 20 lety.

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu nabídnou modely MC20 Icona, MC20 Leggenda a MC20 Cielo ochutnávku všech svých mimořádných schopností a přitažlivosti, když se zúčastní nepřehlédnutelného Hillclimbu, vrcholu festivalu, kde budou klasické i moderní závodní vozy a motocykly svištět na 1,16 míle dlouhý proslulý kopec: jedinečné přehlídkové molo, na kterém Maserati rovněž vystaví své mimořádné výtvory.

Účast značky Maserati na netrpělivě očekávané britské akci doplňuje expozice nejnovějšího přírůstku do domu s trojzubcem ve znaku: GranCabrio Folgore, první 100% elektrický kabriolet v luxusním segmentu a nejrychlejší na trhu. Stylový kabriolet se sportovním a pohodlným designem pro čtyři osoby, který je ideální i pro dlouhé cesty, upoutá pozornost všech na Goodwoodské elektrické třídě.

GranCabrio Folgore s motorem založeným na 800 V technologii a vyvinutým na základě nejmodernějších technických řešení zaručuje optimální výkony zahrnuté do osobitého designu a je definováno svými inovativními technickými specifikacemi, které mu zajišťují jedinečné postavení v segmentu luxusních kabrioletů.

Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10

Kontaktujte nás