19. prosince 2018

Ferrari v Paříži na oslavu svého 70. výročí představilo pětici speciálních barevných motivů pro své modely.
Ferrari v Paříži na oslavu svého 70. výročí představilo pětici speciálních barevných motivů pro své modely. Inspiraci přitom našlo ve své závodní historii.
 

Ferrari F12berlinetta "The Stirling"


Model vznikl na počest legendárního Stirlinga Mosse, jednoho z nejlepších závodníků všech dob, a jeho Ferrari 250 GT Berlinetta SWB, které pilotoval při vítězné Tourist Trophy ročníku 1961. Charakteristickými rysy speciální edice je modrý lak Blu Scuro, horizontální bílý pruh na přední části kapoty a kulaté bílé plochy pro startovní čísla na dveřích.


Ferrari 488 GTB "The Schumacher"

Vzdává hold Michaelu Schumacherovi a jeho úspěchu s ikonickým monopostem F2003-GA ze sezóny 2003. Autoři v tomto případě zvolili zářivě červený lak, doplněný o podélné bílé pruhy na střeše, bílé lemování podél spodku auta a speciální plakety v interiéru.


Ferrari California T "The Steve McQueen"

V případě tohoto roadsteru bylo inspirací ikonické Ferrari 250 GT Berlinetta Lusso ročníku 1963, které dostal slavný Steve McQueen darem od své manželky. Edice dostala tmavě hnědý lak karoserie a béžové kožené čalounění se speciálním obšíváním.


Ferrari 488 Spider "The Green Jewel"

Možná nejatraktivnější edice je poctou Davidu Piperovi a jeho Ferrari 365 P2, s nímž v letech 1965 a 1966 vyhrál devítihodinovku v Kyalami. Se zářivě zeleným lakem karoserie kontrastují zlatě lakované ráfky a kulatá startovní čísla na bocích. Zajímavostí je i nápad zkombinovat červenou kůži na jednom sedadle s černou na tom druhém.


Ferrari 488 Spider Tailor Made

Poslední, ale nikoli nejméně povedenou edicí je 488 Spider Tailor Made, odkazující na ikonické 375 MM z roku 1953 s karoserií Pininfarina. Chloubou roadsteru je speciální bílý třívrstvý lak Bianco Italia, doplněný dvojící podélných černých pruhů.
 
Celá kolekce nyní objede šedesát zemí světa, aby při oslavách sedmdesátin připomněla závodní kořeny Ferrari. Všech pět edicí bude vyrobeno v 70 exemplářích, takže na milovníky Ferrari čeká celkem 350 aut, přičemž všechna jsou již vyprodána. 

(http://auto.tn.nova.cz/)
 
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11

Kontaktujte nás