13. srpna 2015

Pebble Beach a Monterey Peninsula v kalifornském městě Monterey jsou již tradičně každý srpen středobodem automobilového vesmíru.
Pebble Beach a Monterey Peninsula v kalifornském městě Monterey jsou již tradičně každý srpen středobodem automobilového vesmíru. Ve dnech 11. až 16. srpna 2015 se zde konají dvě významné akce, které nabízejí ojedinělé spojení krásy a technologie – Soutěž elegance historických vozidel Pebble Beach a Rolex Monterey Motorsports Reunion. Soutěž elegance představí nejcennější sběratelské kousky, které se projedou po slavném golfovém hřišti Pebble Beach Golf Links. Oceňována bude jejich historická hodnota, technické přednosti a výjimečný styl. Na Rolex Monterey Motorsports Reunion pak bude k vidění asi 550 legendárních předválečných a poválečných závodních a sportovních vozů, které jsou skutečným vrcholem své třídy.

Kromě toho se v okolí Pebble Beach koná celá řada dalších akcí, mezi kterými ani letos nechybí tradiční aukce historických vozů pořádaná aukčním domem RM Sotheby’s. Aukce nabídne i několik unikátních vozů značek Maserati a Ferrari, například Maserati Ghibli Spyder z roku 1968, Ferrari 330 GTS z roku 1967 či Ferrari 512 BB z roku 1978. Jedním z největších skvostů letošní aukce je pak bezpochyby model Ferrari 275S/340 America Barchetta z roku 1950, jehož cena je odhadována na 7,5 až 10 milionů dolarů.

Skutečnou perlu srpnové aukce pořádané aukční síní RM Sotheby’s v kalifornském Monterey představuje legendární model Ferrari 250 GT Berlinetta Competizione z roku 1956. Jeho očekávaná prodejní cena nebyla zatím oficiálně zveřejněna, odborníci však odhadují, že by se mohla vyšplhat na neuvěřitelných 11 milionů dolarů, tedy asi 271 milionů korun. A není divu!

Model, který míří do Monterey, je v pořadí pátý z pouhých 14 vozů Berlinetta Competizione, které kdy spatřily světlo světa. Především se však jedná o vůz, který v roce 1956, osedlán španělským markýzem Alfonsem de Portagem, zvítězil v klání sportovních automobilů Tour de France Auto. Tento úspěch znamenal pro Ferrari GT první celkový triumf ze sedmi v nepřetržité řadě.

Po smrti slavného šlechtice byl vůz prodán do Británie, kde vystřídal dva vlastníky. V roce 1992 ho do své sbírky zakoupil Mexičan Lorenzo Zambrano, který mu dopřál celkovou renovaci. Díky svým půvabům i excelentnímu stavu získal několik ocenění na prestižních soutěžích včetně Soutěže elegance Pebble Beach. Součástí srpnové aukce bude i kompletní historie vozu v kožené vazbě a chybět nebude ani startovní listina z legendárního francouzského závodu.
 
Aukce se koná ve dnech 13. až 15. srpna 2015 vždy od 18.30 místního času.
 
Kompletní program Pebble Beach Automotive Week 2015 naleznete ZDE.
 
Zdroj: foto-motortrend.com, foto - Darin Schnabel / RM Sotheby's

Kontaktujte nás