19. prosince 2018

100 vozů Ferrari projelo Římem a jeho krásným okolím
100 vozů Ferrari projelo Římem a jeho krásným okolím

Již čtvrtá Cavalcade byla odstartována 25. června v Římě a v následujících čtyřech dnech projížděla nejkrásnějšími místy slunné Itálie.  Prestižní spanilá jízda vozů Ferrari – Cavalcade -  je vyhrazena pouze nejexkluzivnějším klientům Maranella. Více než 100 vozů Ferrari tak řídili klienti světoznámé italské automobilky z 37 zemí světa. Cílem akce je ukázat nezaměnitelné kouzlo země odkud pochází jejich vozy. Historie, umění, regionální speciality, gastronomie, sportovní jízdy a vybraná zábava, to vše zažili účastníci Cavalcade na vlastní kůži a ve svém oblíbeném Ferrari.

Automobilka pořádá akci každoročně pro vybrané klienty z celého světa, Evropou počínaje, přes Střední východ, jihovýchodní Asii, Japonsko, až třeba po Nový Zéland. První ročník Cavalcade se konal v roce 2012 v Emilia Romagna, druhý pak v Toskánsku. V loňském roce měli účastníci pro změnu možnost prozkoumat okázalost a nezapomenutelné kouzlo Sicílie.

Pro start letošního ročníku zvolila automobilka Ferrari čarokrásný Řím.  Unikátní program v nadčasovém a svůdném městě s jedinečnou historií, uměleckým a kulturním dědictvím doslova nadchlo všechny účastníky. Pod kobaltově modrou oblohou a horkým italským sluncem se Ferrari Cavalcade 2015 vydala na svůj první den objevování Říma a jeho okolí. Další zastávkou se stalo vojenské letiště Pratica di Mare, kde měli všichni možnost předvést a otestovat rychlost svých vozů. Dlouhá a široká letištní dráha se tak stala ideálním místem pro přehlídku maximální rychlosti vozů Ferrari.

V následujících dnech Cavalcade projížděla po velkolepých panoramatických silnicích, kolem jezer, pobřeží a po dalších speciálně vybraných místech Itálie. Navštívila také některá z nejkrásnějších středověkých měst a dorazila až k vrcholu Monte Terminillo. Na závěr se účastníci spanilé jízdy vydali na proslulý okruh Vallelunga, kde dali průchod nejen závodnímu duchu, ale také sportovnímu potenciálu svých vozů.

Mezi 100 rozličných vozů Ferrari, od těch současných až po slavné modely minulosti, nechybělo ani 15 limitovaných edic unikátních modelů LaFerrari.

Pokud jste nebyli letošními účastníky Cavalcade, můžete se alespoň podívat na poutavé fotografie z této nevšední akce. 

Kontaktujte nás