30. července 2015

Závod, který byl napínavý od startu až do cíle, vyhrál Sebastian Vettel se svým vozem Ferrari.
Závod, který byl napínavý od startu až do cíle, vyhrál Sebastian Vettel se svým vozem Ferrari. Tým Mercedes chyběl poprvé v sezoně na stupních vítězů. Vettel tak získal druhé vítězství v barvách Scuderie Ferrari a zároveň své jednačtyřicáté v F1, čímž vyrovnal počet vítězství legendárního Ayrtona Senny. Druhý dojel Daniil Kvyat a třetí místo obsadil po divokém závěru Rusův stájový kolega z Red Bullu a loňský vítěz Australan Daniel Ricciardo.

Nadšený šéf Ferrari Maurizio Arrivabene považuje výsledek za potvrzení správného směru ve vývoji závodů F1 pod vedením Sebastiana Vettela.

 „Je to fantastická výhra!“ řekl po maďarském závodě Arrivabene. „V posledních týdnech jsem slyšel názory, že se propadáme, ale je vidět, že ti kdož takovou věc tvrdili, spíše nechtěli nebo neuměli číst jednotlivé výsledky. Je pravda, že jsme očekávali nějaké výkyvy v průběhu sezóny, ale ne to, že půjdeme dozadu,“ vysvětlil Arrivabene.

„Tento víkend pro nás začal hrozným pátkem, takže jsme si byli vědomi toho, že máme jen třetí trénink v sobotu, abychom pořádně nastavili auto. Byli jsme však odhodlaní bojovat. Seb a Kimi měli úžasné starty. Věděli, že první dvě sady měkčích pneumatik budou podávat dobré výkony. Jsem proto velmi zklamaný, že Kimi nezvládl dojet až do konce, protože měl jinak skvělý den. Jedná se o závody Formule 1, nic dokonalejšího už není, proto musíme přijmout nedostatek spolehlivosti jako další výzvu pro budoucí závody. Sice jsme dnes vyhráli, ale stále se držíme nohama na zemi, skromní a plní odhodlání,“ svěřil své pocity ze závodu šéf Ferrari stáje Maurizio Arrivabene.

Premiérové maďarské vítězství věnoval Sebastian Vettel francouzskému pilotovi Julesi Bianchimu, který před týdnem zemřel. K uctění jeho památky jezdci společně s Bianchiho rodiči a sourozenci před závodem při maďarské hymně utvořili kruh kolem jeho helmy.

"Byl to týden s mnoha vzestupy a pády, a jak jsem řekl po závodě, věnoval jsem se toto vítězství Julesi a jeho rodině. Závod to byl obtížný, zejména na konci. Se všemi těmi myšlenkami v mé mysli se mi nejelo snadno, s konečným výsledkem jsem ale velmi spokojený. Byl to od začátku velmi silný souboj, měli jsme skvělý start a dobré tempo, byli jsme schopni závod řídit. Samozřejmě safety car nám na konci nepomohlo, ale zvládli jsme zůstat na vrcholu a vyhrát Grand Prix. Dnes jsme dokázali, že rychlost, nemá nic společného se štěstím,“ řekl Setastian Vettel.

Formuli 1 teď čeká skoro měsíční pauza, další závod je na programu 23. srpna v Belgii.

Kontaktujte nás