5. června 2015

Concours d´Elegance 2015 se těší na své příznivce a fanoušky už tento víkend 6. a 7. 6. 2015 na zámku v Loučni.
Dovolujeme si Vám připomenout, že ojedinělá soutěž elegance historických vozů Concours d´Elegance 2015 se těší na své příznivce a fanoušky už tento víkend 6. a 7. 6. 2015 na zámku v Loučni. Předchozí ročníky byly motoristickou veřejností přijaty s mimořádným ohlasem zejména pro výjimečnost vystavených automobilů, ale také pro společenské prostředí, které převyšuje standard ostatních českých veteránských akcí. Letos tomu nebude samozřejmě jinak. Nebudou chybět ani tematické přednášky spojené s historií automobilů, ohlédnutí za dobovou módou, prohlídka nádherného zámku s rozsáhlým parkem a mnoho dalších atrakcí, včetně poslechu dobové hudby hrané velkým orchestrem.

Místo pro soutěž elegance nebylo zvoleno náhodou. Samotný zámek Loučeň je spojený s historií automobilového průmyslu více, než by se na první pohled mohlo zdát. Rodina Thurn-Taxisů, které zámek v minulosti patřil, vlastnila na počátku minulého století akcie firmy Laurin & Klement a princ Erich byl dokonce předsedou správní rady. Tento prvek nabývá na letošním ročníku zvláštního významu, neboť bude velkou expozicí automobilů i dalších exponátů připomenuto 120 let vzniku automobilky Laurin & Klement/ŠKODA AUTO. Národní technické muzeum dokonce zapůjčilo historický unikát, automobil Laurin & Klement RK/M z roku 1913/1914, který užíval legendární závodník Saša Kolowrat.

Nebudou chybět ani další úžasné automobily proslulých značek ze zlaté doby automobilismu, jako jsou Bugatti, Duesenberg, Hispano Suiza, Isotta Fraschini, Jaguar, Mercedes-Benz, Tatra, Walter, Československá zbrojovka Brno a další. K vidění budou také sportovní automobily z poválečných let. Půjde především o několik skvostných Ferrari, ale také o dalších vozy ikonických značek Alfa Romeo, Aston Martin, Facel Vega nebo Talbot Lago. A tím samozřejmě výčet vystavených vozů nekončí.

Více o letošním ročníku výstavy elegance se můžete dočíst na: www.loucenconcourselegance.cz

Kontaktujte nás