17. června 2024

Modena, 18. června 2024 - Závodní poslání značky Maserati přivádí k životu MC20 Icona a MC20 Leggenda, dvě speciální série k oslavě 20. výročí návratu značky s trojzubcem na soutěžní tratě - v roce 2004, po 37 letech mimo scénu - s ikonickým a vítězným modelem MC12.

MC12, který byl poprvé uveden na trh v silniční verzi a byl předurčen k tomu, aby zanechal stopu na okruzích a stal se etalonem v šampionátech GT, inspiroval supersportovní vůz Maserati MC20. 

Tento halo vůz 100% Made in Italy znamenal pro Maserati v roce 2020 začátek nové éry, neboť se jednalo o první model vybavený inovativním motorem V6 Nettuno.

Dvě speciální série MC20 – každá v limitované edici 20 kusů – mají speciální livreje a exkluzivní obsah inspirovaný modely MC12 Stradale, respektive MC12 GT1 Vitaphone.

Linie modelu Maserati MC20 Icona připomíná fanouškům jedno z nejikoničtějších Maserati vůbec: barvy jsou stejné jako u jeho předchůdce MC12 Stradale z roku 2004, což je zase pocta stylu vozu Maserati Trofeo Light, který se účastnil závodu 24 hodin Daytony, který byl jako první vůz inspirován Maserati Birdcage Type 61, vyráběným v letech 1959-1961.

V livreji MC20 Icona Bianco Audace Matte a Blu Stradale je zahrnuto několik prvků z personalizačního programu Fuoriserie: speciální a exkluzivní detaily pro rafinovanou individualizaci. Logo Maserati Fuoriserie v barvě Bianco Audace vyniká na boku livreje, ve spodní části u zadních kol, logo italské vlajky je umístěno na dveřích pod nápisem MC20.

Uprostřed chromovaných kol se specifickým designem trojzubce jsou stříbrné kryty nábojů s logem Maserati v kontrastní modré barvě. Brzdové třmeny jsou rovněž lakovány modře, zrcátka jsou vybavena funkcí automatického stmívání a kryt motoru je vyroben z uhlíkových vláken.

Historie vozu MC20 Leggenda se skrývá i v jeho samotném názvu; vůz je lakován v barvách Nero Essenza a Digital Mint Matte, které přebírají nezaměnitelné barvy oceněného vozu MC12 GT1 pod hlavičkou týmu Vitaphone Racing: vozu, který dokázal přivézt domů rekordní tři vítězství a dvě druhá místa v závodě 24 hodin Spa.

Mezi prvky Fuoriserie modelu MC20 Leggenda patří trojzubá kola v barvě Nero Lucido s kryty Nero Opaco a Trident Digital Mint; žluté logo trojzubce na masce chladiče, dveřích a C-sloupku; a konečně brzdové třmeny lakované na černo.

Paket Fuoriserie pro obě speciální série doplňuje závodní interiér: lehká monokoková závodní sedadla nastavitelná ve čtyřech směrech - střední část v barvě Nero/Blu na stříbrném podkladu pro Iconu nebo v barvě Nero na stříbrném podkladu pro Leggendu - a výšivka trojzubce na opěrce hlavy spolu s nápisem "Icona" nebo "Leggenda", v závislosti na modelu.

Na krytu nad výkonným motorem Nettuno je umístěn odznak s nápisem "ICONA. UNA DI 20" nebo "LEGGENDA. UNA DI 20".

Interiér obou vozů je rovněž vybaven sofistikovaným zvukovým systémem Sonus faber. Mezi další prvky, které mají obě verze společné, patří paket interiéru z uhlíkových vláken, elektronický diferenciál s omezenou svorností (E-LSD), přízdvih přední nápravy, systém hlídání mrtvého úhlu a zadní parkovací kameru a konečně značkové koberečky vpředu a v zavazadlovém prostoru.

Modely MC20 Icona a MC20 Leggenda oslavují 20. výročí začátku zlaté éry vozů Maserati na závodních okruzích, kterou zahájil legendární MC12 GT1: v letech 2004-2010 získal 27 vítězství v šampionátu FIA GT, třikrát se zapsal na čestný seznam 24 hodin Spa a s týmem Vitaphone Racing vyhrál šest týmových šampionátů a pět šampionátů jezdců - včetně dvou mistrovství světa FIA GT1 - a dva šampionáty konstruktérů pro Maserati.

V roce 2004 dal závodnímu elánu Maserati impuls model MC12 Stradale: zkonstruovaný Giorgettem Giugiarem, s dvanáctiválcovým motorem odvozeným od Ferrari (MC znamená "Maserati Corse", 12 odkazuje na V12), zůstává nejrychlejším sériovým vozem, jaký kdy Maserati vyrobilo - maximální rychlost byla 330 km/h se zrychlením z 0 na 100 za 3,8 sekundy.

Bylo vyrobeno pouze 50 kusů.Příběh těchto triumfů a vozu, který ztělesňoval sportovní duši Maserati a jeho DNA oddanou dokonalosti, se dnes odráží v modelech MC20 Icona a MC20 Leggenda, které jako by představovaly předání štafety mezi otcem a synem.

Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10

Kontaktujte nás