20. května 2024

Gorini & Tamburini - lídři šampionátu Fanatec GT2 European Series 2024 Powered by Pirelli

Misano, 19. května 2024 - Maserati GT2 s číslem 1 týmu LP Racing, řízené Leonardem Gorinim a Carlem Tamburinim, si připsalo druhé celkové vítězství v evropském šampionátu Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli, jehož druhé kolo se konalo na světovém okruhu Misano. Italská dvojice po vítězství v prvním padesátiminutovém závodě skončila ve druhém závodě na druhém místě a nyní vede jak celkové pořadí, tak pořadí ProAm šampionátu.

V závodě č. 1 zároveň obsadil Philippe Prette třetí místo vozem týmu LP Racing zn. 2 Maserati GT2, čímž získal pohár AM. Ve druhém závodě projel cílem jako první ve stejné třídě Alexandre Leroy (TFT Racing), který v prvním závodě skončil třetí, ujal se vedení v pořadí kategorie a potvrdil vynikající celkové výkony vozů z Modeny.

V prvním závodě se Philippe Prette, který startoval z pole position, okamžitě ujal vedení a ubránil se pokusům svých bezprostředních pronásledovatelů o předjetí. Mezitím Leonardo Gorini, startující z druhé řady, udržel třetí pozici až do zastávky v boxech, kdy předal volant Carlu Tamburinimu. Rozhodnutí jet na zastávku v boxech jako první se dvojici týmu LP Racing vyplatilo. Tamburini se vrátil na trať v čele a udržel si kontrolu nad závodem až do šachovnicové vlajky. Po delším souboji se Prettemu podařilo vystoupit na třetí příčku stupňů vítězů a získat tak pohár AM. Alexandre Leroy s třetím Maserati GT2 v závodě skončil šestý, třetí v Poháru AM.

Ve druhém závodě startoval Carlo Tamburini z pole position a vedl závod až do chvíle, kdy nastal čas na zastávku kvůli výměně jezdce, delší než obvykle, jak vyžadují předpisy pro vítěze prvního závodu.

Leonardo Gorini se vrátil do závodu z pátého místa a svedl napínavý návrat, který ho dovedl k šachovnicové vlajce jako druhého v pořadí. Alexandre Leroy obsadil páté místo a ujal se vedení v pohárové třídě AM v dlouhém souboji při pokusu o celkové čtvrté místo až do pulzujícího závěrečného sprintu. Phlippe Prette měl smůlu, když se krátce po startu zapletl do nehody způsobené jiným závodníkem a musel odstoupit. Po těchto výsledcích se Gorini a Tamburini ujali vedení v celkovém pořadí 2024 Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli a v kategorii ProAm, Leroy nyní vede pohár AM před Prettem.

Další kolo Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli se uskuteční v belgickém Spa od 27. do 29. května.

Giovanni Sgro, šéf Maserati Corse: „Další velmi úspěšný víkend pro Maserati GT2 slouží jako důkaz, že náš vůz dokáže podávat vynikající výkony. Závazek společnosti Maserati v oblasti motorsportu je veden snahou zapojit naše zákazníky a poskytovat jim produkty navržené a vyrobené bez kompromisů. Společně s Maserati GT2, vyvinutým na základě modelu MC20, je dalším příkladem Maserati MCXtrema, náš závodní vůz bez silniční licence určený pro gentlemanské řidiče: nejextrémnější z okruhových vozů Maserati.

Vítězství a třetí místo v prvním závodě spolu s druhým místem ve druhém závodě v Misanu upevňují naši schopnost vyvíjet špičkovou technologii v kombinaci s výjimečným výkonem, abychom se prosadili jak na okruhu, tak na silnici. Nemůžeme se dočkat, až zopakujeme náš úspěch v nadcházejících kolech evropské série Fanatec GT2 Powered by Pirelli 2024, kdy na startovní rošt nastoupí další týmy, který si zakoupily náš vůz.“

Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7

Kontaktujte nás