29. dubna 2024

Modena, Itálie, 30. Dubna 2024 – Od čtvrtka 2. do neděle 5. května se Maserati zúčastní šestého ročníku festivalu Motor Valley Fest. V údolí motorů se velká jména italského motorismu připojí k hostům z celého světa a mezinárodnímu publiku, aby společně zhodnotili současnost a budoucnost mobility a podrobně prozkoumali vesmír výzev a příležitostí, které s sebou přináší nová elektrická éra.

Město Modena, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je domovem značky s trojzubcem ve znaku, je připraveno otevřít své brány milovníkům dvoukolových i čtyřkolových vozidel z celé Itálie i mimo ni na akci, která se vyznačuje hlubokou vášní, jež v průběhu let umožnila uskutečnit sny lidí, kteří pro tuto oblast a její slavné značky dosáhli světové velikosti.

Festival bude příležitostí poprvé v Itálii obdivovat Maserati GranCabrio Trofeo. Nová hvězda modelové řady Trident bude vystavena na nádvoří Palazzo Ducale, kde sídlí Vojenská akademie v Modeně. 

Kabrioletová verze kultovního GranTurisma bude „oblečena“ do sofistikované livreje Night Interaction s kontrastním červeným interiérem, který podtrhne její sportovní duši - pohon a vzrušení, které zaručuje motor V6 Nettuno twin turbo o výkonu 542 koní, chlouba automobilové výroby Maserati - maximální vyjádření grand touringu v moderním hávu, s nejnovější generací technologií pro zajištění té nejpoutavější jízdy; vůz stvořený pro vychutnávání svobody laskané větrem s maximálním prostorem pro čtyři cestující.

Rychlé, výkonné, elegantní, ideální pro zábavu v naprostém bezpečí a pohodlí a zároveň pro cestování na dlouhé vzdálenosti v cestovním režimu, ať už sám nebo ve společnosti, GranCabrio Trofeo je výjimečné ve všech ohledech. Sportovní, rozhodný a elegantní design doplněný o dynamické a svižné linie se zvýrazní po spuštění střechy, aby se odhalil prostor pro cestující, který v otevřené verzi vyjadřuje veškerou krásu řemeslných detailů a nejmodernějších technologií.

GranCabrio Trofeo je hvězdou dlouhé historie úspěchů ve světě otevřených vozů s trojzubcem ve znaku. Vůz stvořený k vychutnávání zážitků za volantem v naprosté symbióze s krajinou, která nás obklopuje, obklopen nezaměnitelnou hudbou motoru Nettuno, aniž by se vzdával stylistických a designových charakteristik, které definují nejextrémnější a nejexkluzivnější produkci Maserati.  

Maserati, první italská luxusní značka, která v Údolí motorů vyrábí stoprocentně elektrické modely, usedne na nejvyšší stupínek Údolí motorů během zahajovací konference akce, která je naplánována na dopoledne 2. května v Městském divadle Luciana Pavarottiho. Giovanni Perosino, ředitel marketingu a komunikace značky z Modeny, se zúčastní spolu se zástupci dalších výrobců, kteří proslavili průmyslové srdce regionu Emilia-Romagna po celém světě.

Ve stejný den se v divadle Teatro del Collegio di San Carlo uskuteční Talent Talks, které studentům přiblíží svět automobilového průmyslu, odborníky v něm a akademické dráhy potřebné k tomu, aby se do něj mohli zapojit. Maserati opět přispěje svým vlastním příběhem o vášni a výtvorech, které poznamenaly a napsaly historii automobilu, díky práci žen a mužů, kteří se i dnes starají o to, aby trojzubec zůstal na Olympu nejžádanějších značek světa. 

Giovanni Perosino, ředitel marketingu a komunikace Maserati: „Slavnost Motor Valley je každoročně příležitostí ke shromáždění veškeré dokonalosti soustředěné v této jediné a specifické oblasti, kde se zrodily a vyrostly historické značky, jako je Maserati - letos slavíme milník 110 let značky - a které nadále píší důležité stránky v historii automobilového průmyslu, motoristického sportu a mobility, jež jsou dnes více než kdy jindy v centru skutečné revoluce. Festival je jedinečnou příležitostí ke sdílení myšlenek o současnosti a budoucnosti automobilového průmyslu podle osvědčeného a poutavého vzorce. Maserati je 100% italská značka, 100% „Made in Modena“, etalon „čistého italského luxusu“, která se v současné době podílí na vývoji své 100% elektrické řady Folgore. Motor Valley Fest je příležitostí připomenout si, jak velký pokrok a historie se v tomto koutě světa udály a jak velký ještě uděláme.“

Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10

Kontaktujte nás