16. dubna 2024

Show Maserati zahajuje novou elektrickou éru značky s trojzubcem a představuje světu GranCabrio Folgor.

Modena, 15. dubna 2024 - V pondělí 15. dubna večer Maserati v rámci show plné energie a atmosféry, která evokuje transformaci, inovativní dynamiku, vynalézavost, tvůrčí inspiraci a zcela nový zážitek, který předjímá vzrušující novou cestu do budoucnosti, představilo "Made in Thunder", předehru k elektrické řadě vozů Folgore, nové 100% elektrické kapitole značky s trojzubcem.

Představení odstartoval hypnotický a poutavý zvukový zážitek mezinárodně uznávaného italského umělce a přítele Maserati Dardusta, aby přivítal západ slunce a uvítal příchod nové éry jménem Folgore.

Dále vystoupila talentovaná italská herečka Matilda De Angelis, kterou doprovodil skvělý italský představitel světa vědy, astrofyzik a komunikátor Edwige Pezzulli, host Maserati pro tuto výjimečnou příležitost. Společně slavnostně zahájili akci a představili publiku celý večer: společně přiblížili počátky historie značky z Motor Valley - která letos slaví 110 let své fascinující bohaté motoristické a závodní historie - právě v den, kdy se narodil největší italský génius, který kdy žil, Leonardo da Vinci, a v den, kdy se slaví národní svátek Made in Italy.

Umělecký a tvůrčí elán toskánského vědce, vynálezce a umělce a proslulé vynikající produkty vyráběné v Itálii se staly impulsem, který Maserati přijalo za vlastní pro vstup do nové éry značky. Folgore, plně elektrická řada značky z Modeny, je vlajkonošem italských technologicí po celém světě.

Poté, co obě mladé italské hvězdy vzdaly hold, se na pódiu odehrála světová premiéra vozu, který se ujal vedoucí role v elektrické éře Maserati, a to se stejnou intenzivní silou jako hrom: GranCabrio Folgore, kabriolet 100% vyrobený v Modeně a 100% plně elektrický.

Elegantní, atraktivní, se sportovním a dobrodružným charakterem, harmonickou a dravou syntézou všeho, co je inovace, aniž by to bylo na úkor potěšení z vozu s maximálním komfortem a osobitým řemeslným zpracováním. GranCabrio Folgore je prvním 100% elektrickým kabrioletem v luxusním segmentu a nejrychlejším na trhu. Po GranTurismu Folgore, první plně elektrifikované ikoně značky, a Grecale Folgore, prvním 100% elektrickém SUV v historii značky, doplňuje nové Maserati s otevřenou střechou současnou plně elektrickou nabídku společnosti z Modeny.

Se svým novým "stvořením", potomkem nejmohutnější síly inovací, je Maserati opět průkopníkem a předvojem v automobilovém světě, kde elektrifikace nyní určuje hranice a pravidla, interpretovaná a nastavená italskou luxusní značkou s jejími nadčasovými produkty, které dokáží sladit mocnou DNA značky podle nových, současných stylistických, technologických a technických inspirací.

Show pokračovala projevy Klause Busseho a Davideho Grassa. Šéf designu Maserati vedl publikum na objevnou cestu za krásou a duší modelu GranCabrio Folgore, který se při své premiéře pyšnil exkluzivní barvou Liquid Rose Gold, plátěnou střechou Titan Grey a sofistikovaným interiérem Denim a Ice s kontrastním prošíváním - klenotem programu individualizace Maserati Fuoriserie. Vyprávěl o charakteristických vlastnostech vozu, od podmanivého designu a úžasného výkonu až po nezaměnitelný zvukový podpis Folgore a neuvěřitelné technické specifikace odvozené od vozů Formule E, které sdílí s Maserati pro sériovou výrobu.

Spolu s vývojovým týmem rodiny Maserati pak převzal otěže přehlídky na závěrečné rozloučení generální ředitel společnosti Maserati, který poděkoval hostům za to, že přišli a byli svědky nové elektrické budoucnosti Maserati. Davide Grasso připomněl, jak bouřlivé, harmonické setkávání a střetávání umění a vědy po staletí vytvářelo a inspirovalo hledání dokonalosti, které je vlastní italské DNA, a jak se stejný impuls vždy objevoval v práci a duši Maserati. Při oficiálním přivítání nové éry také poznamenal, že Maserati nemůže existovat bez Itálie, a to ani v nové elektrické kapitole historie značky.

Folgore je hlasem budoucnosti Maserati, hromem, který vlévá novou energii a zapaluje budoucnost značky.

Kontaktujte nás