10. dubna 2024

Marco Simoncelli: domácí závod trojzubce se koná na světovém okruhu Misano

Modena, 9. dubna 2024 - Maserati se připravuje na svůj domácí závod, jediné italské kolo mistrovství světa ABB FIA Formula E 2024, které je naplánováno na sobotu 13. a neděli 14. dubna na světovém okruhu Misano.

Na rozdíl od obvyklého hostitelského města Formule E, Říma, se 6. a 7. kolo seriálu pro plně elektrické jednomístné vozy bude poprvé konat v ikonickém italském "údolí motorů", v Misanu Adriatico, nedaleko "domova" značky s trojzubcem - v Modeně.

Modenská značka má bohatou sportovní DNA založenou na závodních tratích. Účast Maserati ve Formuli E nejenže odkazuje na její vítězný závodní rodokmen, ale také podtrhuje příchod významného historického okamžiku, kterým je příchod Folgore, 100% elektrické řady Maserati.

V italském údolí motorů je Maserati průkopníkem v oblasti elektrifikace a je první italskou značkou luxusních vozů, která vyrábí plně elektrické modely, a také první, která se účastní Formule E.

V kontextu tak silně orientovaném na inovace a výkon jsou jezdci Maserati MSG Racing připraveni vydat ze sebe to nejlepší mezi obrubníky jednoho z nejikoničtějších okruhů, který si oblíbili milovníci dvou a čtyř kol po celém světě.

Po strhujícím vítězství v Tokiu, prvním v letošní sezóně pro Maserati MSG Racing s Maxem Güntherem jako nespornou hvězdou při debutu Formule E na japonské půdě, tým touží pokračovat v těchto skvělých výkonech před italskými fanoušky, kteří netrpělivě očekávají, jak Max a Jehan uvidí Maserati Tipo Folgore v akci při snaze o další vítězství.

Během sezony 2023 dosáhl Max Günther na italském podniku v Římě vynikajícího třetího místa. 

Se vzpomínkou na toto umístění na stupních vítězů a s příchutí nedávného vítězství v Japonsku bude tento víkend v Itálii hrát o všechno. Stejně tak touží zanechat v týmu stopu a předvést na trati dobrý výkon jeho týmový kolega Jehan Daruvala, jediný nováček v letošní sezóně Formule E.

Spolu s Tokyem a Šanghají jsou závody v Misanu Adriatico novým bodem v kalendáři 10. sezóny mistrovství světa FIA Formule E. Šesté a sedmé kolo je také předzvěstí poloviny sezony - ta by měla skončit 21. července v Londýně - a Maserati MSG Racing je v současné době na sedmém místě v pořadí týmů.

Kontaktujte nás