6. dubna 2024

Tři vozy se připravují na výzvu mezi obrubníky v novém sportovním voze s trojzubcem na kapotě. 

Modena, 3. dubna 2024 - Maserati GT2 se objeví na startovním roštu okruhu Paul Ricard v úvodním podniku Fanatec GT2 European Series 2024 Powered by Pirelli, který je na francouzském okruhu naplánován na 5. a 6. dubna. Na start v nové sezoně evropského šampionátu vyhrazeného pro vozy třídy GT2 se chystají tři vozy - dva provozované týmem LP Racing a jeden týmem TFT Racing. Vůz Trident se na trať podívá poprvé od doby, kdy se zúčastnil závěrečného závodu sezony 2023, který se jel rovněž ve Francii.

V říjnu loňského roku si Maserati GT2, řízené Leonardem Gorinim a Lucou Pirrim, etalonem týmu LP Racing - odehrálo svůj oficiální debut v seriálu a přivezlo si domů na premiéru mimořádný výsledek: italský tým, který jako první vrátil Maserati do závodů GT po dlouhé absenci na scéně, hned vynikl ziskem pole position a pódiového umístění.

Závodní vůz bez homologace pro silniční provoz, homologovaný pro třídu GT2 - s motorem Nettuno V6 90° twin-turbo, který je již srdcem modelu MC20, ale je vylepšen tak, aby řval a překvapoval i na trati - Maserati GT2 byl vytvořen, aby vrátil značku z Modeny na obrubníky v šampionátech na závodních okruzích a předal závodní tradici, která tvoří nedílnou součást její DNA.

S Maserati GT2 značka navrhla a vyvinula vůz stvořený pro své zákazníky, kteří jsou pekelně zapálení pro závodění, věnovaný gentlemanským řidičům toužícím vyzkoušet si sebe sama v soutěžích na vysoké úrovni za volantem vozu, který nabízí dokonalé jízdní vlastnosti, ovladatelnost a adrenalinový výkon. Maserati GT2 je přívalem designu zasvěceného výkonu a aerodynamice, strážcem nejmodernějších technologií podpořených využitím dynamického simulátoru Maserati - nejpokročilejšího na světě - a poháněných sofistikovaným týmem vytříbených mechaniků, kteří vyvinuli ideální řešení pro maximální využití trati.

Díky své sportovní povaze a poslání závodit převzalo Maserati GT2 štafetu nezapomenutelného Maserati MC12; je připraveno zopakovat tyto slavné okamžiky a napsat pro své fanoušky nové stránky v historii motoristického sportu s produktem, který odpovídá nejnovějším soutěžím GT.

Giovanni Sgro, šéf Maserati Corse: "Pro Maserati je start tří vozů v šampionátu GT jako návrat domů. V průběhu roku se přidají další týmy, které si náš vůz zakoupily; o to více jsme hrdí a toužíme vidět Maserati GT2, jak se vrací na své místo na startovním roštu v šampionátech GT po celém světě. Začínali jsme na závodní dráze a závodění je naší součástí od počátku působení značky ve světě motorsportu. V posledních letech Maserati nastínilo podrobnou strategii, jak vrátit model s trojzubcem ve znaku zpět do závodů. Jsme rádi, že dnes můžeme našim zákazníkům nabídnout vůz s charakterem, dokonalou syntézu vyspělých technologií a výjimečných výkonů, produkt, který splňuje požadavky zákazníků motoristického sportu, soukromých týmů a gentlemanů, tedy cílové skupiny této kategorie. Tato třída je pro nás a pro náš vůz ideální; naplňuje cíl společnosti Maserati vyvézt na trať výjimečné produkty, jako je naše MC20, se schopností proměnit se v dokonalé závodní výtvory, které jsou ztělesněním největších předností naší sériové sportovní řady. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme Maserati GT2 na svém právoplatném místě, v akci při závodě."   

Před závodem v Paul Ricard Maserati Corse také s potěšením oznamuje novou zásadní strategickou spolupráci - na svém programu GT2 - se společností Shell.

Max Weskamm, ředitel marketingu a partnerství společnosti Shell Global Key Accounts, řekl: "Společnosti Shell a Maserati sdílejí vášeň pro inovace a dokonalost, což se odráží v našem patnáctiletém technickém partnerství, a proto nás těší, že můžeme sponzorovat Maserati GT2 v evropské sérii Fanatec GT2 Powered by Pirelli 2024. Naše partnerství zahrnuje dodávky motorového oleje Shell Helix Ultra Maserati 5W-40 pro závodní vůz MC20 a první náplň pro silniční verzi téhož modelu."

Po úvodním závodě se Maserati GT2 zúčastní celé sezóny 2024 Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli. Evropská série zahrnuje pět dalších závodů: Misano (ITA), 17.-19. května; Crowdstrike 24 hodin Spa (BEL), 27.-29. června; Hockenheim (DEU), 19.-21. července; Monza (ITA), 20.-22. září; a závěrečný závod v Barceloně (ESP), který je naplánován na 11.-13. října.

Kontaktujte nás