29. února 2024

Nový Spyder s trojzubcem: ikonický design a elegance s otevřenou střechou.

Modena, Itálie - 29. února 2024 - Navždy ikonické – a  nyní dostupné také jako spyder – Maserati představuje GranCabrio, nejnovější počin značky určený pro milovníky jízdy, kteří vyžadují nejvyšší úroveň komfortu a stylu. GranCabrio je zbrusu nová a stejně elegantní otevřená verze svého dvojčete kupé, oceňovaného modelu GranTurismo.

Při uvedení na trh je Maserati GranCabrio k dispozici ve výbavovém stupni Trofeo, který je vybaven šestiválcovým spalovacím motorem Nettuno, 3,0litrovým dvoulitrem s výkonem 542 k, který slouží jako nezaměnitelné řvoucí srdce nejvýkonnějších vozů značky Maserati.

Na palubě modelu GranCabrio se mimořádný výkon motoru Nettuno – nejvýkonnějšího, jaký byl kdy pro Maserati GranTurismo vyroben – opět snoubí s opravdovým optimálním komfortem pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Ten je nyní umocněn zážitkem z jízdy pod širým nebem, aby bylo možné co nejlépe využít všech krás cesty a jedinečných vlastností vozu, který je výjimečný ze všech hledisek.

Nový kabriolet s trojzubcem ve znaku je stoprocentně vyroben v Itálii a kráčí ve stopách modelu GranTurismo a nabízí novou a podmanivou verzi grand toureru par excellence, aniž by se vzdával luxusu, výkonu, jízdního komfortu a sportovních vlastností.

Střecha je vyrobena z látky, která je navržena tak, aby zabírala co nejméně místa při automatickém ukládání do zavazadlového prostoru - kam se složí za 14 sekund i při jízdě rychlostí až 50 km/h. Dostatek místa je zaručen i pro čtyři cestující, protože GranCabrio je ideální pro cestování se společností nebo o samotě s větrem ve vlasech, vychutnávání všech emocí z výjimečné jízdy a vnímání toho nejoriginálnějšího italského stylu.

Eleganci vozu Maserati GranCabrio lze vnímat a ocenit ještě více z exteriéru, když je měkká střecha otevřená a řev motoru je všeobjímající. Spojení se silnicí a krajinou je nesrovnatelným zážitkem, který může nabídnout pouze verze Spyder, který je pokračovatelem více než 60 let trvajícího úspěšného příběhu – kabrio varianta prvního silničního sportovního vozu Maserati 3500 GT byla představena na ženevském autosalonu v roce 1959.

Nejnovější přírůstek Maserati je luxusní vůz, který v novém provedení s otevřenou střechou vylepšuje stylistické detaily a jemné materiály, jimiž je Maserati známé, aby ještě více umocnil cestu ve jménu co nejvíce obklopujícího potěšení z jízdy, v naprosté harmonii a splynutí s panoramatem a duchem cestování typickým pro zákazníky vozu GranCabrio.

Pozornost věnovaná designu a vášeň pro exkluzivní detaily neubírají na výkonu a zábavě; stejně tak jsou charakteristickým znakem pro technologie, které se promítají do nejlepších služeb infotainmentu a asistenčních služeb pro řidiče, aby byla zaručena bezpečnost a zábava za volantem vozu, který nepřipouští žádné kompromisy. Ideální společník pro nekonečné cesty vyznačující se optimální rovnováhou mezi estetickým přístupem a neokázalou funkčností.

"Zážitek pod širým nebem" umocňuje pozoruhodný tepelný a akustický komfort, přičemž měkká střecha je k dispozici v pěti barvách, které lze ovládat z centrálního displeje prostřednictvím dotykového tlačítka, což zajišťuje úplnou kontrolu a naprostou autonomii.

Pro milovníky jízdy pod širým nebem myslelo Maserati na vše; GranCabrio je standardně vybaveno inovativním vyhříváním krku, které vyhřívá krk řidiče a spolujezdce ve třech různých úrovních intenzity.

Jednou z příplatkových výbav je větrná clona, kterou lze použít při cestování ve dvou, a která se skládá ručně. Když je střecha otevřená, snižuje vznik turbulencí v prostoru pro cestující a umožňuje využívat nejlepší aerodynamické vlastnosti vozidla.

Nové GranCabrio, vytvořené souběžně s modelem GranTurismo, je výsledkem setkání dokonalé efektivity a přirozené krásy vozu, který v průběhu času zůstal věrný své identitě: monarcha stylu s klasickými proporcemi typickými pro vozy značky z Modeny, který zároveň zůstává špičkovým strážcem nejlepší mechaniky ve své třídě a nejnovějších technologií. Ušlechtilý interiér nezrazuje osobitou řemeslnou zručnost produktů italské společnosti a zdůrazňuje typickou "rovnováhu protikladů", stejně jako odvážný a neustále současný luxus v nejlepší tradici nejikoničtějších vozů s trojzubcem.

Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11

Kontaktujte nás