25. ledna 2024

11 rekordních let ve vývoji oceánské navigace a více než 200 000 ujetých mil

Modena, 22. ledna 2024 - Po 11 letech plnění cílů, které se zapsaly do historie oceánské navigace a více než dvou stech tisících ujetých mil, končí spolupráce mezi Giovannim Soldinim a společností Oceanic a Maserati, dlouholeté a vzrušující partnerství, které se zrodilo v roce 2012 kolem projektu jednotrupé lodi.  Maserati VOR70, a v roce 2016 potvrzené a posílené přechodem na trimarán Maserati Multi70, který přinesl na oceán technologii klouzání a jako první namontoval kluzák pod kýl, končí.

Experimentování, technologický pokrok a sportovní výkony s mimořádnými výsledky na všech frontách, se staly jádrem partnerství mezi italským jachtařem a společností s trojzubcem ve znaku. V průběhu desetiletí probíhaly ruku v ruce s vývojem přídavných zařízení aerodynamické studie, testů a energetického managementu, vytvořil Giovanni Soldini a jeho tým 9 nových rekordů na historických trasách a zúčastnili se 27 regat po celém světě. Historie plná úspěchů od 13 219 námořních mil na Zlaté cestě z New Yorku do San Francisca přes Hornův mys, kterou v roce 2013 urazil na jednotrupé lodi Maserati za 47 dní, 42 minut a 29 sekund, až po vítězství na regatě Cape2Rio (2014) a skvělému výkonu v závodě Rolex Sydney-Hobart (2016).

A pak opět úspěchy na palubě vícetrupého člunu Maserati Multi70 s rekordem z Hongkongu. Trasa Hongkong-Londýn (2018), která byla dokončena za 36 dní, 2 hodiny, 37 minut a 2 sekundy, čímž byl překonán rekord této trasy o 5 dní, rekord v kanálu La Manche a rekord na původní trase Fastnetu (23 hodin, 51 minut a 16 sekund) zaznamenaný v roce 2021, jakož i četná vítězství v soutěži RORC Transatlantic Race, RORC Caribbean 600 a Rolex Middle Sea Race.

Maserati Multi70, který je hvězdou velkolepých a nezapomenutelných výzev, zůstává také jediným MODem, který obeplul celý svět. A to nejen jednou, ale hned čtyřikrát (jednou na jednotrupém a třikrát na Maserati Multi70), z toho naposledy v roce 2023, v plné energetické nezávislosti díky lodi Maserati Multi70), instalaci fotovoltaického systému a elektromotoru na palubě. V důsledku toho se Maserati Multi70 stala také první oceánskou závodní jachtou, která si dokáže sama vyrobit veškerou energii potřebnou pro dlouhou plavbu plavbu.

Od roku 2022 je trimarán ve službách monitorovacího programu UNESCO a má za úkol na svých trasách přispěl ke sběru dat, jako je CO2, slanost a teplota, které jsou pro vědeckou komunitu velmi cenné.

Giovanni Soldini: "Byla to vzrušující, dobrodružná zkušenost plná objevů, dobývání, inovací a letů nad oceánem. Díky neocenitelné podpoře společnosti Maserati bylo možné experimentovat na nejvyšší úrovni a jít dál s výkony a výsledky, na které jsme hrdí. Rád bych poděkoval týmu Maserati a všem partnerům, kteří nás na této cestě dlouhé přes dvě stě tisíc mil doprovázeli. A nakonec zvláštní poděkování všem lidem z posádky, kteří během těchto let přispěli svým nadšením a kompetencí k dosažení krásných a důležitých cílů spolu se mnou."

Davide Grasso: "Giovanni brázdí s Tridentem moře již více než deset let a pro nás bylo ctí spojit jméno Maserati s tak talentovaným, příkladným a vášnivým sportovcem. A zároveň člověkem, který je vzorem houževnatosti, odvahy a oddanosti své práci, hodnotami, které jsou společné i našemu DNA. Přestože končí důležité partnerství pro naši značku, jsme Giovannimu velmi vděční za jeho dlouholeté nasazení a za to, že je nejlepším vyslancem značky po celém světě. V průběhu let jsme spolu prožili vzrušující dobrodružství, slavné okamžiky a nezapomenutelné rekordy, které navždy zůstanou zapsány ve sportovní historii značky Maserati."

Kontaktujte nás