16. listopadu 2023

V závěrečném kole evropské série Fanatec GT2 2023 získává s týmem  LP Racing stupně vítězů. 

Modena, Itálie - 7. října 2023 - Maserati GT2, nový okruhový sportovní vůz značky určený pro soutěže - představený koncem června při závodě 24 hodin Spa - debutoval na okruhu Paul Ricard v závěrečném kole evropské série Fanatec GT2 2023.

Maserati GT2, řízené Leonardem Gorinim a Lucou Pirrim, etalonem týmu LP Racing - prvního týmu, který přivezl na trať vůz s trojzubcem, se okamžitě vyznamenalo díky neuvěřitelnému výkonu během závodního víkendu: po páteční pole position vystoupilo v sobotu v prvním závodě na druhý stupínek pódia a ve druhém závodě skončilo v první desítce na sedmém místě. Debut, který okamžitě oživil slavné vzpomínky na závodní historii značky Maserati.

Nový závodní výtvor 100% Made in Modena, který předznamenává nadcházející sezónu 2024, bude oficiálně účastníkem šampionátu určeného pro nejatraktivnější a nejvýkonnější vozy Grand Touring.

Debut v evropské sérii znamená triumfální návrat značky Maserati do soutěží GT, kde se v roce 2000 prosadila s vítězným modelem MC12 a předvedla řadu úspěchů čítající až 13 titulů mezi šampionáty konstruktérů,' týmů a jezdců.

Maserati GT2 je důstojným nástupcem vozu, který byl pro fanoušky a nadšence italské značky splněným snem, a představuje mistrovské výkonné dílo vyladěné ve stopách svého slavného předchůdce na závodních tratích a supersportovního vozu Maserati MC20, silničního výtvoru, který se svým duchovním sourozencem sdílí mimořádný motor Nettuno V6 Twin Turbo, posunutý na ještě vyšší úroveň pro zdolávání výzev mezi obrubníky.

Maserati tak zaznamenává další významný milník: poté, co koncem roku 2022 oznámilo svou novou strategii pro závodní vozy, propůjčilo své jméno nejvyšším kategoriím mezinárodního motorsportu v roce 2023. Maserati znovu postavilo most mezi minulostí, přítomností a budoucností motoristického sportu, kde si model s trojzubcem ve znaku vždy vybojoval místo mezi velikány.

Davide Grasso, generální ředitel společnosti Maserati: "Svým návratem do soutěží GT píše Maserati další významnou kapitolu v historii nejzajímavějšího a nejambicióznějšího motorsportu a vytyčuje si místo tam, kde již v minulosti zanechalo svou stopu díky řadě nesmazatelných úspěchů. Od závodní dráhy až po silnici jsme vždy hledali výzvy, které by podnítily a realizovaly touhu zprostředkovat emoce za volantem. Maserati GT2 je naším ztělesněním do budoucnosti značky ve světě závodů."

Giovanni Sgro, šéf Maserati Corse: "Lepší debut jsme si nemohli přát. Vůz se dnes ukázal jako opravdu konkurenceschopný a s tímto výsledkem jsme velmi spokojeni. Návrat na trať je pro nás jako návrat domů. Maserati má v závodění dlouhou historii. Je to něco, co vždy patřilo k nám a odlišuje nás od ostatních. DNA Maserati tvoří vášeň a soutěživost, což se promítá do senzačních vozů určených pro naši sériovou výrobu a výzev na trati. Vidět Maserati GT2 na startovním roštu v šampionátu GT je připomínkou slavné minulosti značky, která se opět formuje a posouvá nás do nové éry motorsportu, kde se opět snažíme být jedním z velkých hráčů."

Kontaktujte nás