16. listopadu 2023

Tým vítá Jehana Daruvala, Maximilian Günther prodlužuje spolupráci do roku 2024.

Modena, 27. září 2023 - Maserati MSG Racing oznamuje, že pro 10. sezónu ABB FIA Formula E World Championship podepsal smlouvu s Jehanem Daruvalou a vrací se Maximilian Günther.

Max a Jehan společně vytvoří jednu z nejmladších jezdeckých dvojic, které kdy byly ve Formuli E k vidění, protože tým spojuje zkušenosti s vyhráváním závodů s příležitostmi tím, že vkládá důvěru do nové generace talentů automobilových závodů.

S novým závodem v japonském Tokiu bude 10. sezóna dosud nejdelším závodem série. Značka Maserati pokračuje ve své inovativní cestě ve Formuli E od roku 2022, kdy oznámila svůj návrat do mistrovství světa jednomístných automobilových závodů.

Jehan Daruvala je sice čerstvou tváří, ale Formuli E dobře zná a po dvou nováčkovských testech v roce 2023 se chystá v 10. sezóně plynule přejít do závodního kokpitu.

Průlomová sezóna 2019, v níž se stal klíčovým protagonistou titulu ve Formuli 3 FIA, usnadnila Jehanovi v roce 2020 postup do kategorie dobíjecí Formule 1 a Formule 2.

Se čtyřmi vítězstvími v závodech a 18 umístěními na stupních vítězů ve Formuli 2 si 24letý jezdec vybudoval respektovanou pověst jednoho z nejdivočejších závodníků série a díky rozhodujícím zkušenostem z GEN3 přinese před říjnovými předsezónními testy nový pohled na věc.

Od doby, kdy se Max stal nejmladším vítězem závodu Formule E při svém teprve 13. startu v E-Prix, je již dlouho jezdcem předurčeným k úspěchu a nadále patří k nejslibnějším mladým talentům série.

Přestože je Maxovi pouhých 26 let, patří k nejzkušenějším jezdcům současného startovního pole Formule E a v roce 2023 zažil svou průlomovou první sezónu s týmem Maserati MSG Racing.

Ziskem dvou pole position, čtyř umístění na stupních vítězů a prvního vítězství značky Maserati v mistrovství světa jednosedadlových vozů od roku 1957, kdy se o něj postaral Juan Manuel Fangio, Max nejenže završil svou dosud nejúspěšnější sezónu ve Formuli E, ale také přepsal historii.

V desáté sezóně se Němec vydá na svou šestou misi v mistrovství světa v automobilových soutěžích a jeho cílem bude dosáhnout nových úspěchů na základě předchozích zkušeností.

Max a Jehan budou v přípravě na sezonu 2023/24 pokračovat v předsezónních testech na okruhu Ricardo Tormo ve Valencii od 23. do 27. října.

 

James Rossiter, šéf týmu Maserati MSG Racing

"Jsme nadšeni sestavou našich jezdců pro 10. sezónu a jsme přesvědčeni, že spojení Maxových zkušeností s Jehanovým odhodláním se ukáže jako konkurenceschopná kombinace. Max na nás dělal dojem po celou sezónu 2022/23 a pokračování naší spolupráce bylo přirozeným rozhodnutím. Má brilantní rychlost, dobře rozumí balíčku GEN3 Formule E a díky pěti sezónám zkušeností - přestože je mu teprve 26 let - disponuje působivým množstvím znalostí. Tyto zkušenosti budou pro Jehana, který již letos při svých dvou nováčkovských testech s Mahindrou prokázal dobré předpoklady, neocenitelné. V uplynulých čtyřech letech prokázal ve Formuli 2 hlad a odhodlání a jasně ukázal, že má na to, aby vyhrával závody. Nyní je Jehan připraven odvést práci, která je nutná k úspěchu ve Formuli E. V 9. sezóně jsme se potýkali s mnoha vzestupy a pády, ale z každého scénáře, kterému jsme čelili, jsme se hodně naučili. Poté, co jsme v létě dosáhli několika pozitivních výkonnostních úspěchů, se těšíme na zahájení 10. sezóny a jsme přesvědčeni, že s naší sestavou můžeme být v pozici, kdy budeme bojovat v popředí startovního pole."

Maximilian Günther, jezdec, Maserati MSG Racing

"Jsem velmi hrdý na to, že mohu pokračovat v týmu Maserati MSG Racing. První společná sezona byla skvělá, zejména díky tempu, které jsme si vybudovali ve druhé polovině roku, kdy jsme získali jedno vítězství, čtyři pódia a dvě pole position. Na pokračování v budování tohoto základu se velmi těším v roce 2024, spolu se spoluprací s Jehanem jako mým novým týmovým kolegou. Poté, co jsem viděl vývoj naší letošní výkonnostní trajektorie, jsem přesvědčen, že v budoucnu můžeme dosáhnout větších a lepších úspěchů."

Jehan Daruvala, jezdec, Maserati MSG Racing

"Formule E je šampionát, který obdivuji už dlouho, a po účasti ve dvou testovacích jízdách jsem velmi rád, že jsem dostal příležitost nastoupit do plnohodnotného závodního sedadla. Podle mých dosavadních zkušeností je řízení vozu GEN3 naprosto unikátní, ale pro mě je to velmi obohacující zkušenost. Chtěl bych poděkovat Jamesovi a týmu Maserati MSG Racing za to, že mi dali tuto šanci, a už se nemohu dočkat, až se o voze dozvím více a lépe poznám tým v předsezónních testech, než v lednu vyrazím do terénu v Mexico City."

Giovanni Tommaso Sgro, ředitel společnosti Maserati Corse

"Jsme rádi, že můžeme Jehana přivítat v rodině Maserati. Společně s Maxem vytvoří talentovanou mladou dvojici a my jsme před novou sezónou nadšeni. Formule E každoročně nasazuje zkušené jezdce vedle nejslibnějších mladých talentů motoristického sportu, čímž potvrzuje, že je sérií budoucnosti. Jsme přesvědčeni, že Jehanův příchod dodá celému týmu další impuls. Významně přispěje i díky svým předchozím zkušenostem testovacího jezdce. Maserati Corse pro nás znamená jít za hranice soutěže, což je koncept dokonale vystižený v našem duchu "závodit dál"; potvrzením našeho dobrodružství ve Formuli E se zasloužilým jezdcem, jako je Max, a nadějným nováčkem, jako je Jehan, přistupujeme k nové sezóně s odhodláním a vášní, které jsou nezbytné k tomu, abychom opět něco změnili na trati a snad i v historii motorsportu."

Kontaktujte nás