9. listopadu 2023

Modena, 8. listopadu 2023 - Maserati s potěšením představuje MC20 Notte, první limitovanou edici svého supersportovního vozu MC20, zrozeného pro závody na okruhu a vyšlechtěného pro výkony na silnici. Edice MC20 Notte oslavuje odvážnou duši, která vždy poháněla značku s trojzubcem ve znaku vpřed, a to ode dne, kdy se Maserati poprvé zúčastnilo jednoho z nejlegendárnějších závodů vůbec.

Model MC20, který značí návrat značky ke kořenům supersportu a spojuje sportovní charakter s luxusem, se nyní přibližuje své závodní duši díky edici Notte, exkluzivní sérii 50 kusů na celém světě, jejíž design je inspirován mystickou a intenzivní silou tmy. Řvoucí stvoření, koncipované tak, aby svádělo a esteticky umocňovalo své již tak mimořádné výkony poháněné motorem V6 Nettuno.

Při vývoji karoserie MC20 Notte se tým Maserati Fuoriserie inspiroval fascinujícím světem závodů a spolupracoval s Andreou Bertolinim, referenčním jezdcem Maserati a bývalým mistrem světa GT1 s vozem Maserati. Její exteriér přechází z lesklého černého odstínu do magnetického matného odstínu "nero essenza" připraveného zářit ve tmě díky "Midasovu doteku" závodního dravce Bertoliniho, který mění detaily - trojzubec, boční loga a podpis Maserati - ze stříbrné na matné bílé zlato a oživuje tak slavné vzpomínky na motorsport značky.

K asfaltu jsou přilepena 20" matně černá kola s ptačí klecí s akcenty v matně bílém zlatě, zatímco brzdové třmeny jsou černé. Uvnitř je MC20 Notte vybavena sportovními sedadly s elektrickým ovládáním v 6 směrech v černo-šedé Alcantaře se žlutým prošíváním. Nepřehlédnutelný trojzubec je na opěrkách hlavy a sportovní volant z Alcantary má části z uhlíkových vláken. Mezi oběma opěrkami hlavy je umístěn exkluzivní kovový štítek oslavující edici MC20 Notte spolu s výrazným podpisem "UNA DI 50" (jeden z 50).

"Fuoriserie znamená v italštině 'na zakázku' a náš program individualizace vozů Maserati je koncipován tak, aby pro naše klienty vytvářel jedinečné pojízdné skulptury. MC20 Notte oslavuje vzrušení ze závodění a půvab noci, přičemž kombinuje špičkový výkon a italskou eleganci s nádechem tajemství nočního světa. Jedná se o první limitovanou edici MC20 Fuoriserie, která je určena sběratelům supersportovních vozů a milovníkům závodních tratí," uvedl Klaus Busse, šéf designu Maserati.

U příležitosti uvedení Maserati MC20 Notte Edition jsou globální ambasador značky a nadšenec pro MC20 David Beckham a Andrea Bertolini hvězdami poutavého krátkého filmu, v němž se Beckhamův oslnivý MC20 promění v novou závodní osobnost prohánějící se nočním městem i závodní dráhou.

Po předpremiéře exkluzivně pro členy Maserati Tridente je nyní MC20 Notte k dispozici po celém světě a jeho budoucí majitelé budou pozváni, aby zažili vzrušující zážitek z jízdy na okruhu Maserati, aby si mohli vychutnat pocity z nového exkluzivního modelu Maserati.

Kontaktujte nás