23. srpna 2023

Monterey, Kalifornie, 18. srpna 2023 - V pátek 18. srpna se na jedinečné a exkluzivní scéně The Quail, kde se každé léto na poloostrově Monterey scházejí znalci a nadšenci z celého světa, aby oslavili vynikající automobilový design a inženýrství, konala světová premiéra nového výtvoru značky Maserati: MCXtrema, skutečná "bestie" určená pro závodní dráhu - bez homologace pro jízdu na silnici - je připravena vypustit do světa výkon 740 koní, spoutaných v designu, který je stejně rafinovaný v harmonii svých linií jako ničivý, pokud jde o odvahu jeho tvarů.

Nová kreace značky s trojzubcem ve znaku byla koncipována jako nestandardní: bylo vyrobeno pouze 62 kusů tohoto supersportovního vozu v limitované edici, určené vybrané, vysoce náročné klientele z hlediska výkonu, propracovaného designu, luxusu - všech znaků produktu Made in Italy - a extrémních jízdních zážitků.

Maserati MCXtrema, prezentovaný jako nejvýkonnější okruhový vůz značky z Modeny, je odvážný a po všech stránkách výjimečný vůz určený pro puristické sběratele a věrné zákazníky značky, kteří si přejí do své garáže novou "hračku", jež dokáže při soukromých testech pohltit obrubníky těch nejzajímavějších tratí.

Tento nejnovější výtvor italské luxusní značky vychází z tvůrčího a inženýrského partnerství mezi Centro Stile a týmem konstruktérů Maserati; odráží touhu vytvořit závodní vůz schopný předat odkaz slavného Maserati MC12 ve světě soutěží, aby inspiroval budoucí závodní produkci vozů s trojzubcem.

Slovy Davideho Grassa, generálního ředitele společnosti Maserati: "Maserati MCXtrema bylo vytvořeno s cílem nabídnout neuvěřitelně exkluzivní produkt, který může stanovit nové paradigma pro naše okruhové vozy. Projekt je věnován vybrané klientele, která si obzvlášť potrpí na výrazné detaily, od nejrafinovanějšího a nejinovativnějšího designu až po výjimečný výkon. MCXtrema ztělesňuje sportovního ducha typického pro DNA značky Maserati, je deklarací nové cesty pro naši značku, která se věnuje špičkové výrobě a je schopna vyniknout ve světě výroby luxusních motorů s nekompromisním výkonem."

Kontaktujte nás