19. července 2023

TROJZUBEC SE PŘIPRAVUJE KE STARTU NA SVÉM PRVNÍM ZÁVODĚ NA DOMÁCÍ PŮDĚ: 100% ELEKTRICKÝ MONOPOST A ŘADA FOLGORE V HLAVNÍ ROLI ITALSKÉHO VÍKENDU SEZÓNY

Modena, 14. července 2023 – Od pátku 14. do neděle 16. července se v Římě uskuteční 13. a 14. kolo závodní série věnované čistě elektrickým vozům, která přivítá předposlední podnik mistrovství světa ABB FIA Formule E, nyní v závěrečné fázi 9. sezóny.

Již samotné umístění pravidelných soubojů na okruh Circuito cittadino dell’EUR v posledních čtyřech letech je mimořádné, protože věčné město je jediným italským dějištěm v kalendáři této sezóny. Oba monoposty týmu Maserati MSG Racing se poprvé postaví bok po boku na italském roštu s jezdci Maximilianem Güntherem a Edoardem Mortarou jedoucími pod vlajkou Trojzubce.

Hankook Rome E-Prix 2023 je jedním z nejočekávanějších závodů mezi fanoušky i jezdci; od pátečního brzkého odpoledne budou hledí zaměřená na vyčerpávající a vzrušující závod. Jeden z nejdelších okruhů letošní sezóny je rozvržen kolem impozantních památek z počátku 20. století ve čtvrti EUR, zejména kolem ikonického Colosseo quadrato.

Po vynikajících výkonech na dějištích v Berlíně a Jakartě – se dvěma umístěními na stupních vítězů a historickým vítězstvím v Indonésii – a po bodování v Portlandu – usiluje Maserati o další úspěch v závodě na své domácí půdě. Mezitím se chystá přitáhnout pozornost také mimo trať řadou aktivit naplánovaných na tento víkend.

Po setkání u kulatého stolu před akcí, jehož cílem je prozkoumat přenos technologií ze závodní dráhy na silnici – kde Formule E slouží jako srovnávací platforma pro vývoj sériově vyráběných vozů nové generace – se v sobotu a neděli pozvaní novináři dostanou na exkluzivní zahřívací kola na palubě GranTurismo Folgore, mimořádně výkonného kupé s 800voltovou technologií, a na stejných silnicích, jako soutěží řidiči nejvyšší kategorie elektrického motorsportu, získají jedinečný zážitek, který je děsivě rychlý i úžasný zároveň.

Na akci v Římě proto bude každý mluvit o Folgore, což znamená „blesk“, který se stal symbolem budoucí produkce Maserati. Kromě toho, že se jedná o název rychlého jednomístného vozu GEN3 této značky s trojzubcem, identifikuje také celou plně elektrickou řadu, přičemž GranTurismo Folgore a recale Folgore jsou prvními plně elektrickými modely této automobilky se sídlem v Modeně.

V pátek večer bude uspořádána světelná show, která proběhne ve stejný čas jako italské kolo letošní sezóny šampionátu Formule E a jejíž součástí budou videoprojekce a videomaping na fasádě Palazzo dei Congressi. U základny této impozantní budovy bude Maserati prezentovat Grecale Folgore, ikonu pohodlí v e-mobilitě, spolu s GranTurismo One-Off Luce, prohlášením o inovaci a udržitelnosti s plně elektrickým motorem Folgore. A jako poslední, leč nikoli nevýznamné, bude prezentovat jednomístné Maserati Tipo Folgore GEN3 a nechá z blízka nahlédnout na vůz, který se tento víkend utká v ulicích Říma.

Během domácího dějství se uctění roku elektrifikace v Maserati projeví na helmách dvou jezdců týmu Trojzubce, ty jsou na zakázku vyrobeny ve stejné barvě Rame Folgore, jakou mají plně elektrická kupé a SUV této značky, což je detail, který jistě potěší milovníky značky ztělesňující luxus na čtyřech kolech.

Fanoušci značky s trojzubcem si budou moci užít Hankook Rome E-Prix 2023 stánek k diskusi s vybranými zaměstnanci značky z Modeny. Ti se domácího dějství, aby podpořili Maserati na jeho prvním závodě Formule E na italské půdě.

Kontaktujte nás