3. července 2023

FANATEC GT2 BUDE MÍT PREMIÉRU V EVROPSKÉ SÉRII

Modena, 30. června 2023 - Na závodě 24 hodin Spa – jednom z nejočekávanějších závodů mezinárodní motoristické sezony - dnes Maserati světu představilo svůj nejnovější výtvor pro jízdu na okruhu, Maserati GT2. 

Po ohlášení shakedownu na začátku března, po němž následovala intenzivní série testů zaměřených na vyladění vozu, představila značka s trojzubcem ve znaku svůj nový technologický a výkonnostní skvost, vyvinutý s cílem vrátit značku Maserati do soutěží GT. Tam si již dříve vydobyla své jméno vítězným modelem MC12, který v letech 2005 až 2010 zcela ovládl závodní dráhu.

Maserati GT2 je výjimečnou syntézou minulosti, přítomnosti a budoucnosti značky Maserati: čerpá z živého odkazu modelu MC12; v závodní verzi vyjadřuje nejlepší potenciál supersportovního vozu MC20 – již tak výjimečný motor Nettuno V6 o výkonu 463 kW/621 k dolaďuje do extrému a chystá se vytyčit nový směr budoucnosti modelu Maserati, který je odhodlán psát nové vzrušující kapitoly v historii motorsportu.

Maserati navrhlo a postavilo závodní vůz určený pro soukromé týmy a gentlemanské jezdce. Mistrovské dílo, v němž se snoubí historie, inovace a sportovní přístup, tedy vlastnosti, které vždy charakterizovaly okruhové i silniční vozy s trojzubcem. Vůz Maserati GT2, který byl koncipován a navržen pro účast v šampionátech nebo individuálních závodech vyhrazených pro třídu GT2, bude debutovat na závodní dráze v závěrečné fázi evropské série Fanatec GT v roce 2023 a měl by se zúčastnit celé sezony 2024.

Davide Grasso, generální ředitel společnosti Maserati, uvedl: "Naše DNA a náš duch vždy spočívaly v závodění. Náš příběh začal a vyvíjel se od závodní dráhy k silnici. Rozhodnutí vrátit se k závodění na okruzích je součástí důkladného strategického rámce, který jsme zahájili letos debutem ve Formuli E, k němuž jsme nyní přidali návrat do světa soutěží GT. Nyní více než kdy jindy chceme znovu oživit a živit onu soutěžní vášeň, která nás vždy charakterizovala a motivovala k dosažení významných milníků."

Maseati tak oslavuje svůj návrat do světa vzrušujících soutěží GT špičkovým produktem, který je výsledkem tvůrčí a designérské spolupráce mezi Maserati Innovation Lab, Centro Stile Maserati a technologickou dokonalostí dynamického simulátoru Maserati.

Kontaktujte nás