28. června 2023

Modena, 27. června 2023 - Od 29. června do 2. července se Maserati zúčastní 11. ročníku Le Mans Classic, nepřehlédnutelné události pro milovníky klasických vozů, historické atmosféry a soutěží za volanty vozů s věčným půvabem.

V jedinečném prostředí chrámu vytrvalosti, kde se koná závod 24 hodin Le Mans - jeden z nejpozoruhodnějších a nejnapínavějších závodů na scéně motoristického sportu, bude automobilka s trojzubcem ve znaku přítomna s některými svými klasickými modely a jedinečnými kousky s nezaměnitelným stylem a designem. Představí také výběr moderních vozů připravených projíždět nejlegendárnější zatáčky okruhu Circuit de la Sarthe.

Le Mans Classic je věnován nejkrásnějším historickým vozům všech dob; každé dva roky se tam sjíždějí nadšenci, gentlemani a sběratelé z celého světa. Závod v roce 2023, jehož sponzorem bude i Maserati, se zúčastní přibližně 500 klasických vozů v sestavě - jako obvykle se závodu zúčastní původní modely, které se účastnily 24 hodin Le Mans v letech 1923-1981 - a stejně tolik vozů, které napsaly nezapomenutelné kapitoly v historii jednoho z nejobávanějších a nejoblíbenějších závodů jak mezi veřejností, tak mezi řidiči.

Maserati s více než stoletou historií se může pochlubit sbírkou ikonických vozů, které se staly předmětem snů celých generací motoristů; na akci ve Francii bude k vidění nablýskané, velmi rychlé a nezdolné Maserati Tipo 63 z roku 1961 - vyrobeno bylo pouze 5 exemplářů, s charakteristickým podvozkem "Birdcage" a dvanáctiválcovým motorem ve tvaru V, stejně jako další nezapomenutelná klasika, silné, výkonné a výrazně sportovní Maserati Bora z roku 1974 s populárním motorem umístěným uprostřed.

Vedle krás minulosti zazáří GranTurismo One-Off Luce, autentické umělecké dílo a manifest budoucnosti Maserati s plně elektrickým motorem Folgore, spolu se supersportovním vozem MC20 Fuoriserie v oranžové záři, "na míru šitým" výtvorem Maserati, určeným pro nejodvážnější řidiče.

Ve speciální části okruhu vyhrazené pro konstruktéry bude k vidění také Maserati 3500 GT z roku 1962, skvěle hodnocené kupé s karoserií Touring a dědic slavných šestiválcových závodních vozů z padesátých let, jehož výkon 220 k stačil k překročení rychlosti 230 km/h. K vidění bude také GranTurismo One-Off Prisma s řvoucím motorem Nettuno V6 a karoserií ve futuristických barvách jako ztělesnění dokonalosti italského řemeslného zpracování.

Flotila Maserati složená z vozů GranTurismo Trofeo, Grecale Trofeo, MC20 Cielo a MC20 Fuoriserie bude zapojena na více než 13 km dlouhé trati do nepřehlédnutelných rychlých kol, prokládaných soutěžemi klasických vozů: jedinečná příležitost vychutnat si vzrušení z jízdy na jedné z nejprestižnějších tratí na světě na palubě moderního vozu vytvořeného společností Maserati.

Kontaktujte nás