9. června 2023

Modena, 6. května 2023 - 27. ročník Vernasca Silver Flag se uskuteční od 9. do 11. června. Tato soutěž připomíná historický rychlostní závod do vrchu - konaný v letech 1953 až 1972 - určený klasickým automobilům; každoročně zaplňuje kopce Piacenzy na trase vedoucí z kouzelné středověké vesnice Castell'Arquato do Vernasca, městečka zasazeného do Ligurských Apenin.

Na letošním ročníku se představí také Maserati. Značka s trojzubcem ve znaku seřadí čtyři historické skvosty, které budou vystaveny ve vyhrazeném prostoru. Zúčastní se také legendárního stoupání, kde budou stovky historických vozů defilovat mezi nejikoničtějšími a nejatraktivnějšími modely v historii automobilismu.
Značka Maserati je na závodě pořádaném CPAE Club Piacentino Automotoveicoli d'Epoca jako doma, neboť se na seznamu cti objevila vítězstvím Fernanda Pagliariniho s vozem Maserati 150S z roku 1956 a vítězstvím Odoarda Govoniho za volantem vozu Maserati Tipo 60 z roku 1961.

Závod v restaurování a uchovávání historických vozů vrcholí přehlídkou, která nemá ve své třídě nejváženějších značek obdoby. Závodní vozy vyrobené od počátku 20. století do roku 1972 se utkají o velké ceny v soutěži: od rallye vozů po předválečné modely; od prototypů po jednomístné vozy a nejpamátnější vozy grand touring. Ocenění získávají vozy v nejlepším původním stavu a nejlepší renovace, stejně jako různé další kategorie.

V tomto autentickém muzeu v pohybu bude Maserati kralovat ročníku 2023. Stříbrná vlajka Vernasca bude oslavou vozů Maserati a jeho příkladné historie plné vášně, houževnatosti a tvůrčí, inženýrské a mechanické geniality, stejně jako nesčetných úspěchů, které vynesly značku z Modeny na tratě po celém světě.

V sobotu 10. a v neděli 11. června se mezi panoramatickými vlásenkovými zatáčkami jednoho z nejočekávanějších historických závodů mezi fanoušky klasiky bude prohánět Maserati A6GCS-53 Berlinetta Pininfarina z roku 1953 - 4 vyrobené modely, jejichž vznik působil jako přelom mezi světem závodních a silničních vozů. Jedná se o berlinettu s výkonem 170 koní a maximální rychlostí 235 km/h rychlosti, což je skutečná výzva pro specialisty krotící všechna čtyři kola.

Vedle ní se na přehlídkovém molu představí jeden z nejúspěšnějších dvoulitrových sportovních modelů své doby, Tipo A6-1500 GranTurismo z roku 1949, které debutovalo na ženevském autosalonu v roce 1947. Vyznačoval se designem od Pininfariny a zásadní inovací v podobě trubkového podvozku včetně komponentů s kruhovým průřezem. Celkem bylo vyrobeno pouze 58 exemplářů.

Maserati Birdcage Tipo z roku 1961, kterého bylo vyrobeno 17 kusů, byl díky svým mimořádným jízdním vlastnostem a snadné ovladatelnosti zdatným soupeřem pro všechny automobilky účastnící se tehdejších závodů. V neposlední řadě se k těmto modelům připojí Tipo 320 S z roku 2001, výchozí model pro návrat Maserati na závodní dráhu, který zároveň znamenal tehdy chystané obnovení prodeje na americkém trhu: jedinečný exemplář s populárním motorem V8 o objemu 3,2 litru a 90°, přeplňovaným dvěma turbodmychadly a schopností poskytnout 370 koní, které vůz rozjely na maximální rychlost blížící se 300 km/h.

"Doprovod" historickým krasavcům budou dělat vozy Maserati GranTurismo a Maserati Grecale, které k testovacím jízdám poskytne TridenteClub: minulost a současnost Maserati se spojí v akci s mezinárodním přesahem, dynamické soutěži největších jmen světové motoristické scény s nadčasovým půvabem.

Kontaktujte nás