11. května 2023

Značka s trojzubcem ve znaku se účastní pátého ročníku festivalu v Motor valley, aby oslavila minulost a budoucnost značky.
Modena, 11. května 2023 - Společnost Maserati si vybrala pátý ročník festivalu Motor Valley Fest, který se uskuteční v Modeně od čtvrtka 11. do neděle 14. května pod širým nebem, aby zde zveřejnila novinku, která se již stává součástí historie mobility.

Maserati oslavuje legendární motor V8 90° Twin Turbo o výkonu 580 koní - s nenapodobitelným zvukem a impozantním výkonem, tepající srdce modelů Levante, Ghibli a Quattroporte ve verzích Trofeo, jehož výroba bude v továrně Maserati oficiálně ukončena koncem roku 2023.

Tyto modely doposud poháněné nezaměnitelným motorem zůstanou v prodeji až do roku 2024 a mají se stát sběratelským artiklem pro všechny majitele jedinečného dílku ve skládačce historie značky.
Maserati GranTurismo Folgore - první 100% elektrický vůz v historii značky, a Grecale Folgore - první plně elektrické SUV jsou prvními svědky tohoto procesu změn. Maserati si zde již vydobylo roli průkopníka, což je přirozenou součástí jeho DNA. Do roku 2025 se bude celá řada Maserati dodávat v elektrické verzi pro každý model a do roku 2030 bude Maserati plně elektrické.

Historický okamžik pro společnost z Modeny, která se vždy dívala dopředu, aniž by opustila své kořeny, a pro ty, kteří milují historii a modernost modelů Trident a jejich schopnost zajistit styl, emoce a nadčasový výkon. Stejné schopnosti si zachovají i vozy, které se nyní stanou novým předmětem touhy sběratelů.

Od roku1959, kdy vznikl model Maserati 5000GT jako první vůz s výkonným osmiválcem, bylo vyrobeno a prodáno více než 100 000 kusů s osmiválcovým motorem; nejnovější edice Maserati Trofeo, Ghibli 334 Ultima a Levante V8 Ultima budou představeny na Festivalu rychlosti v Goodwoodu v červenci 2023.

Během čtyř dnů konání Motor Valley Festu ovládnou všechna zákoutí Modeny produkty značky s trojzubcem ve znaku, které budou úžasně vystaveny na ikonických místech města. Na náměstí Piazza Grande bude poprvé vystavena celá řada Maserati Folgore: K vozům GranTurismo Folgore One Off Luce a Grecale Folgore se připojí futuristické GEN3 Maserati Tipo Folgore, jednomístný vůz, který se letos účastní mistrovství světa ABB FIA Formula E.

Náměstí Piazza XX Settembre bude kralovat řada Trofeo - s modely Levante, Ghibli a Quattroporte v edici Zèda, jedinečnými kousky oslavujícími motor V8.

V showroomu na Viale Ciro Menotti se uskuteční oslava ikonického modelu GranTurismo od jeho počátků až po současnost, a to dvěma klasickými modely spolu s GranTurismo Zèda předchozí generace a GranTurismo One Off Prisma.
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10

Kontaktujte nás