20. dubna 2023

Značka s trojzubcem ve znaku představuje světu své první plně elektrické SUV Grecale Folgore
Šanghaj, 19. dubna 2023 - Šanghajský autosalon 2023 otevírá své brány novému elektrizujícímu ročníku a Maserati s nadšením ukazuje světu své nejnovější plně elektrické vozy, které znamenají historický okamžik. Maserati se tak stane první italskou luxusní značkou vyrábějící 100% elektrické vozy.
 
A samozřejmě, Čína je kolébkou této fascinující a vzrušující revoluční mobility - nejen z hlediska inovací, ale take z hlediska pokrokového myšlení a zakořeněného zájmu o luxusní vozy - a ideálním místem pro celosvětovou premiéru vozu Maserati Grecale Folgore.
 
Při této výjimečné příležitosti je první plně elektrické SUV s trojzubcem v dobré společnosti, vedle nového Maserati GranTurismo. Výkonné a nadčasové kupé se na asijském trhu poprvé představilo ve verzi se spalovacím motorem a ve verzi s elektrickým pohonem, GranTurismo Folgore.
 
Budoucnost elektrifikace je zakořeněna v Číně. Folgore je název elektrické řady vozů Maserati a představuje inovaci, luxus, funkční krásu a vizi, která spojuje minulost a budoucnost ve jménu jedinečného stylu Maserati. Šanghajský autosalon 2023 je proto ideálním místem setkání asijského trhu se značkou, kde lze na úsvitu nové éry připomenout a posílit koncept "italského luxusního výkonu".
 
Elektrifikace bude hrát klíčovou roli v budoucí strategii Maserati, které se zavázalo vyrábět elektrické verze všech svých modelů do roku 2025 a plně elektrické vozy do roku 2030. Jedná se o ambiciózní plán, který odráží odvahu, jež vždy definovala DNA značky s trojzubcem, a žene ji vpřed směrem k budoucnosti, kde bude její úspěch spočívat v jedinečném italském charakteru, schopnosti vzbuzovat emoce kvalitními a exkluzivními produkty a kouzlu inovací. To vše je přesně to, co bude automobilový průmysl v budoucnu vyžadovat.
 
Generální ředitel společnosti Maserati Davide Grasso k tomu uvedl: “Je to klíčový okamžik pro značku Maserati. Dnes jsme v Číně na autosalonu v Šanghaji, v Itálii na kosmopolitní akci Milano Design Week, po celém světě oslavili budoucnost: je to nový začátek pro značku. Oslavujeme Folgore, plán elektrifikace, který se stal skutečností a je připraven razit cestu v této revoluční éře. Jsem velmi nadšený, že jsem zde v Šanghaji, která je nejen mezinárodní výstavou, ale také globální platformou pro inovace a ideálním místem pro odhalení prvních elektrických modelů v historii značky Maserati."

Kontaktujte nás