5. dubna 2023

Ikona s trojzubcem ve znaku  potěší své kosmopolitní publikum dvěma chameleonovitými
One Off verzemi z programu Fuoriserie, futuristickým digitálním One Off nesoucím punc Hiroshi Fujiwary a exkluzivním Granturismem Launch Edition PrimaSerie 75th Anniversary.
 
Modena, 3. dubna 2023  – Nové Maserati GranTurismo bude hrdinou značky s trojzubcem ve znaku na Milánském týdnu designu 2023, každoroční mezinárodní oslavě designu, která přitahuje jedno z nejkosmopolitnějších a nejkaleidoskopičtějších publik na světě. Nepřehlédnutelná událost pro ty, kdo z nejvytříbenějšího, nejkrásnějšího a nejčistšího designu učinili svůj charakteristický znak, a pro ty – jako je Maserati – kdo ve výčtu svých produktů mohou uvádět nějakou nadčasovou ikonu, první vůz, který značka kdy vyrobila a který se také dodává v 100 % elektrické verzi.
 
Tři původní One Offy GranTurismo z individualizačního programu Maserati Fuoriserie budou rozděleny mezi skutečné a virtuální, zatímco exkluzivní GranTurismo Launch Edition PrimaSerie 75th Anniversary – exkluzivně stvořené pro tento milník – přidá další nádech exkluzivity do výběru navrženého k vylepšení sportovního vozu par excellence na dlouhé vzdálenosti.
 
GranTurismo One Off Prisma a GranTurismo One Off Luce se spalovacím motorem Nettuno V6, resp. v plně elektrické verzi Folgore, budou postavena vedle sebe s neohroženou inspirací Hiroshi Fujiwary, eklektického přítele Maserati, průkopníka streetwearu a autora jeho vlastní interpretace vysoce výkonného coupé. Japonský umělec vedle zakázkové kapsulové kolekce, vyrobené speciálně pro Týden designu, poprvé představí Digitální One Off.
 
GranTurismo One Off Prisma je věnováno dědictví tohoto slavného vozu jako hrdého vyjádření jeho minulosti a schopnosti značky přetrvat. Karoserie přichází s chromatickou spoluprací sestávající ze 14 různých barev. Dvě z nich hledí dopředu do budoucnosti, zatímco ostatních dvanáct bylo vybráno z odstínů nejoblíbenějších modelů vozu GranTurismo minulosti, jako jsou charakteristické Amaranto z Maserati A6 1.500 z roku 1947 a Oro Longchamps, které rozjasnilo Maserati Khamsin z roku 1973.
Outfit tohoto mimořádného One Offu je ozdoben detaily více než 8 500 ručně aplikovaných písmen, z nichž se skládají názvy vozů Maserati, vytvářejí druhou úroveň stínování a harmonizují celou barevnou povrchovou úpravu, vše ručně lakované.
 
GranTurismo One Off Luce je prohlášením o inovaci a udržitelnosti, které doslova vystihuje experimentování a nepřetržitý výzkum společnosti Maserati. Outfitem tohoto úžasného interpreta budoucnosti je originální chromatický zrcadlový monolit gravírovaný vzorem vyleptaným dynamickým laserem a lakovaný téměř nepřítomnou barvou, díky níž obrysy vozu splývají s okolím.  Interiéry jsou oslavou budoucnosti, vyrobené z materiálu ECONYL® jako jediného materiálu. Tato regenerovaná nylonová příze vede k jedinečné estetické proměně a je kombinována s laserovým zpracováním, které vyjadřuje dynamiku, stejnou jako u přístrojové desky a panelů. Technologie „vysokofrekvenčního“ tisku, široce používaná v módě, je využita k vytvoření transparentní barvy zlepšující hru světla a zdůrazňující moderního ducha vozu.
 
Klaus Busse, Head of Design ve společnosti Maserati, uvedl: „GranTurismo Prisma je ódou na naše 75leté dědictví a na know-how, které prostupuje všemi vozy, jež Maserati v průběhu času vyrobilo. GranTurismo Luce je naše budoucnost, s pohledem upřeným vpřed, v dokonalé rovnováze s Prismou. Podstata každého z nich závisí na tom druhém. Pokud jde o inovace, tak Prisma vyjadřuje veškerou krásu a dokonalost italského řemeslného zpracování, jakož i mistrovství v lakování a barvách; Luce odhaluje veškerou technologii vyvinutou s Folgore, kombinující náš pokrokový přístup a italskou kreativitu”.
 
A nakonec nezaměnitelný půvab limitované edice, jako je tato GranTurismo Launch Edition PrimaSerie 75th Anniversary. Ve čtyřech jedinečných konfiguracích je vyrobeno celkem 300 kusů – 75 pro každou z verzí se spalovacím motorem, v barvách Grigio Lamiera a Nero Cometa, a 75 pro elektrickou verzi Folgore v odstínech Rame Folgore a Blu Inchiostro – oslavuje kvintesenci Italského luxusu z hlediska výkonu a je důkazem ideální rovnováhy mezi krásou a funkčností, bez okázalosti.
 
Vytříbená mistrovská díla, na čtyřech kolech nebo digitální, ztělesňují odkaz Maserati promítnutý do budoucnosti a jsou znázorněním vizionářské pocty Hiroshi Fujiwary Trojzubci. Pro vybrané hosty budou 19. dubna vystavena k soukromému nahlédnutí v nové prodejně Maserati , zatímco 20. dubna si je návštěvníci s citem pro design a automobiloví nadšenci budou moci zažít zblízka a osobně.

Kontaktujte nás