31. března 2023

Maserati MSG Racing se v São Paulu nedostalo do první desítky
Závod v číslech
 
Edoardo Mortara
První volný trénink // P14
Druhý volný trénink // P17
Kvalifikace // P4 [1:12.109, semifinále A]
Závod // DNF
Nejrychlejší kolo // 1:16.891
Umístění v šampionátu // P19 [3 body]
 
Maximilian Günther
První volný trénink // P8
Druhý volný trénink // P2
Kvalifikace // P9 [1:12.189, čtvrtfinále C]
Závod // P11
Nejrychlejší kolo // 1:13.995
Umístění v šampionátu // P20 [0 bodů]
 
Maserati MSG Racing
Umístění v šampionátu // P10 [3 body]
 
 
V detailu
 
Maserati MSG Racing se v závodě São Paulo E-Prix 2023 těsně nevešel do první desítky, a to po divokém a těžkém prvním startu Formule E v Brazílii.
 
Poté, co tým v tréninku zaznamenal slibné náznaky, využil v kvalifikaci všech svých sil a Edoardo Mortara i Maximilian Günther postoupili do duelů.
 
Ačkoli Max byl ve čtvrtfinále poražen, Edo postoupil do předposlední fáze, když v prvním přímém souboji porazil Nicka Cassidyho z týmu Envision Racing.
 
V semifinále bohužel švýcarsko-italského jezdce vyprovodil Stoffel Vandoorne, ale s časem 1:12,109 Edo startoval ze čtvrtého místa, Max byl devátý kvůli trestu ze startovního roštu z Kapského Města.
 
Oba jezdci si zajistili dobrý start, když se závod rozjel, ale Edo utrpěl poškození předního křídla hned poté, co v první zatáčce narazil do zad Mitche Evanse.
 
Zatímco Max si udržel své startovní místo, Edo odjel do boxů na opravu, nicméně vzhledem k charakteru okruhu - a síle slipstreamu - se závod na 31 kol rychle změnil ve vysokorychlostní šachovou partii.
 
Díky pečlivě řízené úvodní fázi se Max probojoval na osmé místo, než byl v osmém kole nasazen Safety Car, když na trati zastavil Sacha Fenestraz z Nissanu.
 
Neutralizace poskytla novou příležitost pro Eda, který se prokousal startovním polem až na 14. místo, než se v 16. kole objevil druhý Safety Car, tentokrát pro Jakea Dennise.
 
Po druhém restartu Edo předjel Sergia Sette Camaru a dostal se na 13. místo, ale ve 21. kole byl nucen odstoupit poté, co ho Nico Müller z týmu Abt odmrštil do bariér, takže Max zůstal jediným závodníkem týmu.
 
Němec po zbytek závodu bojoval o umístění v první desítce, ale ve 28. kole ho předjel Sebastien Buemi a šachovnicovou vlajku převzal na 11. místě.
 
Devátá sezóna Formule E bude pokračovat 22.-23. dubna v německém Berlíně druhým dvojzávodem aktuálního ročníku.
 
 
Jejich slovy
 
James Rossiter, šéf týmu Maserati MSG Racing
 
"Tým si dnes zasloužil lepší výsledek, zejména po tvrdé práci od Kapského Města. Táhli jsme za jeden provaz a dodali rychlý vůz, to je z kvalifikace jasné. Ale díky chybám dosažené výsledky neodrážejí to, čeho víme, že jsme schopni. Musíme se podívat na to, co se stalo, a před Berlínem řešit některé významné změny. I přes zklamání jsem na všechny v týmu nesmírně hrdý. Víme, co dokážeme, a víme, že toho dosáhneme - a až se nám to podaří, bude to výsledek extrémního množství tvrdé práce."
 
Edoardo Mortara, jezdec, Maserati MSG Racing
 
"Z mé strany to byl náročný víkend. Poté, co jsme v tréninku trochu bojovali s tempem, jsme předvedli silnou kvalifikaci, abychom do závodu odstartovali ze čtvrtého místa. Bohužel jsem v prvním kole přišel o přední křídlo a musel jsem do boxů na opravu, ale Safety Car v osmém kole mě vrátil zpět do závodu. Tým provedl rychlou strategii opravy, ale po druhém Safety Caru jsem byl poslán do bariér, což znamenalo, že jsem musel odstoupit. Příště nás čeká Berlín a je to okruh, který dobře známe, když jsme tam loni vyhráli."
 
Maximilian Günther, jezdec, Maserati MSG Racing
 
"Dnešní závod byl zklamáním a je frustrující, že jsme přišli o body na P11. Vůz byl skvělý, jakmile se víkend rozjel, a kvalifikace nám zajistila silnou pozici, navzdory penalizaci na startovním roštu. Závod pro nás nebyl od začátku jednoduchý. Několik dobrých míst, ale v průběhu celého stintu jsme nedosáhli našeho cíle. Poučíme se z toho a pokusíme se příště zajet lepší závod. Berlín je můj domácí závod, je to okruh, na který mám zvláštní vzpomínky, a tam bude mým jediným cílem získat nějaké dobré body."
 
Giovanni Sgro, šéf Maserati Corse
 
"Náš první závod FE v Sao Paulu začal dobře, když se oba jezdci dostali do soubojů a poté se kvalifikovali na čtvrté a deváté místo. Bohužel motorsport je vždy nepředvídatelný, protože Edo dostal ránu zezadu a DNF a Max po napínavém závodě skončil jedenáctý. S obrovskou houževnatostí pokračujeme v úsilí, které nás čeká na cestě do Berlína."
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9

Kontaktujte nás