2. března 2023

Klasické vozy s trojzubcem ve znaku přitáhly pozornost na druhém ročníku I.C.E. ve Svatém Mořici
Modena, 27. února 2023 - Druhé setkání s cílem zopakovat a překonat úspěch předchozí akce potvrdilo, že jde o jednu z nejexkluzivnějších ve světě historických automobilů. Tento víkend byl pro milovníky klasických aut splněním snů. Takový byl I.C.E. St Moritz, na kterém se 24. a 25. února v tomto prestižním švýcarském místě sešla mezinárodní smetánka, nejvzácnější a nejpřitažlivější klasické automobily, nejváženější sběratelé a také tolik velkých příznivců elegance a toho nejikoničtějšího a nejbezvadnějšího stylu. 
 
Pokud jde o exkluzivní eleganci, Maserati u toho rozhodně nesmělo chybět. Italská luxusní značka, partner ICE (International Concours of Elegance) - Svatý Mořic, se zúčastnila vystavením některých ze svých nejžádanějších počinů z minulosti i budoucnosti. Z vystavených unikátních exemplářů a nových elektrických modelů nesporně zaujaly hlavní roli vozy s trojzubcem ve znaku, které sklidily velký obdiv a uznání veřejnosti i poroty.
 
Maserati 420M/58 Eldorado - vytvořené pro druhý ročník závodu 500 Miglia v Monze, který se konal v roce 1958 - bylo bezkonkurenční a získalo vítězství v kategorii jednosedadlových vozů Open Wheels vyráběných v období od 50. do 70. let. Vozy, které se na veřejnosti objevují jen zřídka a které připomínají belle époque závodění, kdy každý závod byl přehlídkou, která mohla lidem vyrazit dech. K dalším exemplářům, které se těšily velké úctě, patřily elegantní 3500 GT Touring a Mistral, průkopník vozů Maserati se jménem větru ve svém názvu.
 
Jedním z členů poroty byl také Klaus Busse, šéf designu Maserati a kreativní autor moderních kreací Maserati. SUV Grecale se ve Svatém Mořici objevilo ve futuristické jednorázové edici "Mise z Marsu", stejně jako nezaměnitelná MC20 Cielo ve verzi Fuoriserie. K vidění byl i nejnovější přírůstek - nové GranTurismo, ve vzrušující verzi Trofeo a ve 100% elektrické variantě GranTurismo Folgore, první plně elektrické auto v historii Maserati.
 
V itineráři na zamrzlém jezeře vytvořeném k radosti sběratelů, kteří se akce zúčastnily v hojném počtu, aby předvedli své motoristické skvosty, se díky okouzlující a jiskřivé atmosféře - plné historie a moderny - stal každý okamžik opět kouzelným a mimořádným.

Kontaktujte nás