17. ledna 2023

Závodní tým Maserati MSG Racing připraven k debutu v Mexiku na závodech Mistrovství světa ABB FIA ve Formuli E
Modena, 13. ledna 2023 - První italský výrobce luxusních automobilů, který se postaví na startovní rošt devátého ročníku Mistrovství světa ABB FIA ve Formuli E, již vytáčí své - plně elektrické – motory, výsledek našeho zaměření na udržitelnost, inovace a výkon. 
 
Ve spolupráci s úřadujícími držiteli stříbrné medaile z minulého šampionátu, týmem MSG Racing, vyrazí Maserati na trať prvního plně elektrifikovaného světového šampionátu, který propaguje nejmodernější technologie, přední výrobce automobilů a nastupující talenty na poli mezinárodního motoristického sportu.
 
Při oslavě nástupu elektrického věku a významného milníku účasti na letošním prvním podniku E-Prix v Mexiku na okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez firma Maserati kombinuje svou minulost, přítomnost i budoucnost. Výkonné GranTurismo Folgore, první elektrické Maserati v historii v barvách připomínajících slavná vítězství značky Maserati a vzdávajících poctu řidičům vozů s trojzubcem ve znaku, kteří stanuli na stupních vítězů, se staví po bok elektrizujícího Maserati Tipo Folgore, které je připraveno převzít štafetu a napsat do závodní historie vozů s trojzubcem další kapitolu.
 
Vítězná DNA a odhodlání charakterizují značku z Modeny již od jejího prvního vítězství v roce 1926. Nová Formule E nabízí s návratem značky s trojzubcem výjimečně soutěživou a přitažlivou platformu, která přispěje i k přenosu elektrických inovací z okruhů na silnici. 
 
Soutěžní jezdci týmu Maserati MSG Racing, Edoardo Mortara a Maximilian Günther, byli představeni poprvé v listopadu – potom na náměstí Piazza Grande v Modeně, kdy byly barvy tohoto závodního vozu Gen3 představeny fanouškům nadšeně očekávajícím návrat Maserati k závodění a zviditelnily závodní dědictví značky i její snahu vrátit Maserati zpět do světla reflektorů motoristických soutěží. 

Kontaktujte nás