7. listopadu 2022

Maximilian Günther se pro devátou sezónu Formule E připojuje k Edoardovi Mortarovi
Modena, 3. listopadu 2022 – Jak se Trident připravuje na svůj dlouho očekávaný návrat na závodní okruhy, tým Maserati MSG Racing pro sezónu 9 mistrovství světa ABB FIA s potěšením přivítá Maximiliana Günthera ve své sestavě jezdců a rozšíří svoji spolupráci s Edoardem Mortarou.
 
Spojení vášně, zkušeností, mládí a žízně po převratných výsledcích, Edo a Max ztělesňují mocnou útočnou sílu pro éru série Gen3, která představuje nové měřítko pro výkon elektrických vozidel.
Maserati je první italská automobilová značka, která se objevila v šampionátu Formule E, a svůj příchod dokonale načasovala na počátek éry Gen3. V sezóně 9 budou Edo a Max soutěžit s nejrychlejším, nejlehčím a nejvýkonnějším monopostem Formule E všech dob, jenž obsahuje řadu inovací v oblasti designu, výroby a technologie.

Od vstupu do Formule E v roce 2017 si Edo vysloužil mezinárodní respekt a prestiž jako jeden z nejlepších jezdců série a ve své dosavadní kariéře se posouval od úspěchu k úspěchu.
V sezóně 7 se tento švýcarský Ital stal prvním vicemistrem světa Formule E a v sezóně 8 bojoval o třetí místo v boji o titul v konkurenčním tažení ozdobeném čtyřmi vítězstvími v závodech.
S celkovým počtem šesti vítězství a 13 umístění na stupních vítězů Edo v sezóně 9 naváže na své nynější úspěchy spolu s Maserati MSG Racing – s tímto týmem sídlícím v Monaku.

Maximilian Günther jako nejmladší vítěz závodu Formule E prokázal v posledních čtyřech sezónách neustálý růst a potenciál.
Německý jezdec se připojil k plně elektrickému startovnímu roštu v sezóně 5 po sérii vynikajících výkonů v kategorii Feeder Formule 1, Formuli 2, a vítězství ochutnal již při svém 13. startu E-Prix.
Ve věku pouhých 25 let se Max může pochlubit již třemi vítězstvími a představuje budoucnost Formule E. Jako jeden z nejslibnějších talentů motoristického sportu se připojí k týmovému kolegovi Edovi, aby spolu vytvořili jednu z nejkonkurenceschopnějších sestav sezóny 9.

Edoardo Mortara, jezdec, Maserati MSG Racing
„Od té doby, co jsem se v sezóně 4 stal součástí týmu, se mi tým stal domovem a jsem opravdu rád, že mohu do sezóny 9 a dále pokračovat ve své cestě s takovou sestavou tvrdě pracujících a talentovaných jednotlivců. Posledních pět sezón bylo nejlepších v mé kariéře a poté, co jsem si odvezl domů šest vítězství, 13 umístění na stupních vítězů a titul vicemistra světa, se těším, že v Gen3 společně navážeme na naše současné úspěchy. Pro mě, jako švýcarského Itala, bude velkou ctí reprezentovat značku Maserati při jejím návratu do mezinárodního motoristického sportu. Také se těším na spolupráci s Maxem, který se již ukázal jako slibný jezdec Formule E. Z pozice úřadujícího vicemistra světa to je skvělý čas připojit se k tomuto týmu a myslím, že Max a já vytvoříme silný tým, až se společně zúčastníme mistrovství.“

Maximilian Günther, jezdec, Maserati MSG Racing
„Jsem velmi hrdý na to, že se před 9. sezónou po boku Eda připojím k rodině Maserati MSG Racing. Velmi obdivuji tento tým a jeho úspěchy v posledních sezónách – bylo těžké je porazit a plně si zaslouží svůj současný status vicemistrů světa. Být součástí návratu značky Maserati k závodění ve spolupráci s týmem MSG Racing je pro mě obrovská čest a těším se, že společně vytvoříme něco velmi silného. Poprvé jsem se s Edem setkal v roce 2016 a máme podobné hodnoty, pokud jde o závodění – oba jsme velmi zaměření na detaily a jde nám o úspěch. Vždy jsme spolu dobře vycházeli, na trati i mimo ni, náš vztah je založený na vzájemném respektu. Věřím, že vytvoříme impozantní tým a vím, že společně budeme tvrdě pracovat na tom, abychom spolu s týmem dosáhli maximálního výkonu. Nemůžu se dočkat, až začne tato vzrušující cesta.“

Giovanni Tommaso Sgro,Vedoucí Maserati Corse
„Jelikož se Maserati vrací k závodění, těší nás, že můžeme pro sezonu 9, která má být vzrušující a elektrizující novou érou ve Formuli E, přivítat Maxe a Eda do rodiny Trojzubce.
Jsme hrdí na to, že jsme se vrátili na dráhu, kam patříme, poháněni vášní a přirozenou inovativností. V závodě o maximální výkon zviditelníme Maserati nabíjením v ulicích některých z nejznámějších světových měst. Formule E je více než jen závodní série, pro nás je to soutěžní platforma přinášející nové technologie pro urychlení vývoje vysoce účinných elektrifikovaných pohonných jednotek a inteligentního softwaru pro naše výkonné silniční vozy. A jako první italská značka, která do toho šla, se těšíme, až uvedeme do pohybu naši plně elektrickou strategii Folgore.“

James Rossiter, šéf týmu, Maserati MSG Racing
„Sezóna 9 znamená vzrušující novou éru pro Formuli E a jsem potěšen, že mohu rozšířit naši stávající spolupráci Edem a přivítat Maxe v týmu. Edo je od roku 2017 klíčovým základním kamenem našeho fungování a před svou šestou sezónou je nepochybně jedním z nejlepších jezdců na startovním roštu. Je vzrušující vidět ho jako partnera Maxe, který je výjimečným mladým talentem s nesmírným příslibem a potenciálem. V této dvojici máme velmi silnou sestavu jezdců pro Gen3 a máme v úmyslu být v pozici, abychom mohli bojovat úplně v čele. Čekají nás vzrušující časy.“

Kontaktujte nás