17. ledna 2023

Modena, 13. října 2022sportovní DNA značky Maserati inspirovala novou speciální edici dostupnou pro Ghibli a Levante: nová speciální edice FTributo vzdává hold Marii Terese De Filippis a jejímu příběhu odvahy.
Maria Teresa byla první ženou, která se kvalifikovala na Grand Prix formule 1, a to na palubě Maserati 250F.
 
Houževnatý duch Marie Teresy De Filippis a nadčasový odkaz na závodní svět Trojzubce inspirovaly nový FTributo Special Edition, limitovanou sérii dostupnou pro Ghibli a Levante ve dvou exkluzivních barvách – Arancio Devil a Grigio Lamiera.
 
Speciální edice posouvá sportovní charakter na novou úroveň díky svým poutavým detailům a sportovní estetice. Dokonce i exteriér jasně připomíná příval adrenalinu na trati. Arancio Devil je speciální sytě oranžová barva, kombinující pulzující energii a troufalost, na připomínku přezdívky Marie Teresy, „Ďábelka“.
 
Naopak šedá je inspirována tratí, skutečným „domovem“ značky Maserati, kde Trojzubec sklízí vítězství a podává svůj nejlepší výkon.
 
Exteriér v barvách Arancio Devil dotváří u Levante FTributo 21palcová kola Anteo a 21palcová kola Titano u Ghibli FTributo, kola jsou v nové barvě Grigio Opaco.  Detaily ráfku kola jsou v kobaltově modré barvě, včetně specifického odznaku na blatníku a loga trojzubce na C-sloupku.
 
U karoserie Grigio Lamiera se barva kol mění na lesklou černou, zatímco detaily, specifický odznak a logo trojzubce jsou v kontrastní oranžové.
 
Po vstupu do kabiny přebírá barevné tóny exteriéru kobaltově modré prošívání v kombinaci s černou nebo oranžovou a přírodní usní PienoFiore (Full-Grain).
 
V říjnu 1955 se De Filippis zúčastnila 39. ročníku Targa Florio s vozem Maserati A6GCS (sdíleným s Luigim Belluccim). Celkově obsadila deváté místo (čtvrté ve třídě dvoulitrů). To byl zlom, který ji vedl od jedné výzvy ke druhé, k boření konvencí a k tomu, aby se stala první ženou, jež v roce 1958 závodila ve formuli 1, opět v Maserati.
 
O 67 říjnů později oslavuje FTributo Special Edition sportovní dědictví Maserati a jeho revoluční vítězství na okruhu.
Elegance, extrémní výkon a sportovní charakter obnovují vítězné spojení Maserati a Marie Teresy De Filippis. Příběh houževnatosti, odvahy a troufalosti. Schopnosti postavit se tváří v tvář výzvám, soutěžit a vyhrávat – na trati i mimo ni – a odhodlaně se dívat dopředu do budoucnosti.

SKLADOVÉ MASERATI LEVANTE FTributo Special Edition MÁME SKLADEM.

ZJISTIT VÍCE
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11 Foto 12

Kontaktujte nás