24. srpna 2022

Severoamerický debut nového vozu MC20 Cielo na motoristické výstavě „The Quail, A Motorsports Gathering“

MONTEREY, Kalif. 19. srpna 2022 – Nový supersport Maserati MC20 Cielo se dnes představil v Severní Americe při příležitosti „The Quail, A Motorsports Gathering“, renomované automobilové přehlídky, která probíhá v Kalifornii a stala se nedílnou součástí motoristické kultury ve Spojených státech. Přehlídka “The Quail” je hlavní součástí prestižní akce „Monterey Car Week“ a byla tedy ideální příležitostí k tomu, aby na ní luxusní značka Maserati předvedla svůj supersport ve verzi se stahovací střechou. 
 
Nejnovější přírůstek do rodiny vozů s trojzubcem ve znaku představil Davide Grasso, CEO firmy Maserati, společně Billem Pefferem, CEO Maserati Americas, a Klausem Bussem, ředitelem studia Maserati Design. Výstavní stánek značky dále doplnilo výkonné SUV Grecale Trofeo a supersport MC20 Coupé.
 
MC20 Cielo vybavené převratným moderním motorem V6 Nettuno nabízí dokonalé spojení sportovních výkonů a luxusu, také díky prvku, který je v tomto segmentu unikátní: inovativní stahovací prosklené střeše. Tento nový vůz s karosérií typu spyder se díky tomuto prvku stává místem, v kterém se protíná smělost značky Maserati s nebem bez hranic, a nabízí tak unikátní “nebeský pocit z jízdy”.
 
Tento automobil je totiž prvním kabrioletem vybaveným inovativní a unikátní inteligentní prosklenou střechou, kterou lze jedním stiskem tlačítka přeměnit z průhledné na neprůhlednou. Tuto schopnost umožňuje použití technologie PDLC, která nabízí několik zážitků z jízdy: útulnost a koncentrovanost se střechou zataženou a zatmavenou; unikátní nebeský pocit se střechou zataženou a průhlednou; a zážitek splynutí s prostředím se střechou staženou.
 
Srdcem vozu MC20 Cielo je převratný nový motor Nettuno, vidlicový šestiválec o zdvihovém objemu 3 litry vybavený dvojitým turbodmychadlem, který má výkon 630 koňských sil při 7500 ot./min a krouticí moment 730 Nm při 3000-5500 ot./min. Maserati Nettuno je první motor určený pro silniční automobily, který využívá inovativní předkomůrkový spalovací systém se dvěma zapalovacími svíčkami na válec, což je technologie odvozená od soutěžních vozů Formule 1.
 
Supersport MC20 Cielo byl zkonstruován studiem Maserati Innovation Lab v Modeně a vyroben v historické továrně na Viale Ciro Menotti ve stejném městě. Je tedy 100% Made in Italy.
 
Na přehlídce The Quail jsou představeny i dva další modely s trojzubcem ve znaku: SUV Grecale Trofeo a  kupé MC20 - v přitažlivé verzi Fuoriserie.
 
Maserati Grecale Trofeo – v barvě Grigio Lava Opaco (matná lávová šedá) – je vybaveno výkonným třílitrovým vidlicovým šestiválcem o výkonu 530 koní odvozeným od motoru Nettuno. Toto nejnovější SUV značky představuje ideální kombinaci elegance, inovace, výkonu a všestrannosti a nabízí optimální komfort, jízdní vlastnosti a bezpečnost.
 
Oproti tomu MC20 Fuoriserie – zahrnující barevné odstíny Rosso Corse, Bianco Audace Lucido a Verde Smeraldo (červená Corse, troufalá lesklá bílá a smaragdově zelená) – je zahrnuta do programu Maserati Fuoriserie. Tento program nabízí zákazníkům příležitost nechat si vyrobit vůz svých snů, přesně přizpůsobený osobnímu vkusu. Díky široké škále barev a designů jsou jediným omezením hranice představivosti jednotlivých zákazníků, kteří tak mohou svou tvořivost vyjádřit výběrem z nepřeberné nabídky možností, kterou tato luxusní italská značka nabízí.

Kontaktujte nás