25. května 2022

Modena, 25. května 2022 – Supersportovní vůz MC20 nyní i jako spyder: Maserati uvádí model MC20 Cielo, jediný vůz, který dokáže podat výkon skutečného supersportovního vozu a zároveň poskytnout holistické a naplňující potěšení z řízení, jaké tu ještě nebylo.
 
Všechny speciální vlastnosti vozu MC20 Cielo lze vyčíst už z jeho názvu: MC je zkratkou pro Maserati Corse („Závodění“); číslo 20 odkazuje na rok 2020, kdy začala nová éra značky; Cielo („nebe“) zdůrazňuje skutečnost, že tento model je oddaný potěšení z řízení pod širým nebem a zároveň si zachovává všechny výsady kupé.
Motor V6 Nettuno nabízí ten správný požitek ze sportovní jízdy a jedinečná inovativní stahovací skleněná střecha dodává vozu Cielo požadovanou dávku luxusu. 

Nový spyder od značky Maserati lze označit za průnik mezi její filozofií troufalosti a úžasným zážitkem vyvolaným pohledem na nekonečné nebe evokující „nebeský pocit“.

Model je vybaven špičkovým chytrým elektrochromatickým oknem, které se dotykem jednoho tlačítka centrálního systému dokáže proměnit z čirého na neprůhledné díky technologii PDLC (polymery s tekutými krystaly). Střecha představuje špičku ve své třídě i vzhledem ke své schopnosti tepelné izolace a rychlosti otevírání a zavírání (za pouhých 12 vteřin).

Díky těmto špičkovým technologiím nabízí vůz MC20 Cielo zážitek naplňující všechny smysly. Jízda se zavřenou neprůhlednou střechou vás zcela pohltí, jízda s čirou střechou poskytne jedinečný jas a jízda se staženou střechou nabídne holistický prožitek.
 
Protože byl tento spyder vyvinutý v laboratoři Maserati Innovatin a vyroben v historické továrně na Viale Ciro Menotti, je stejně jako verze kupé 100% italský a ze100 % se zrodil v Modeně.
 
Vůz MC20 Cielo byl navržen pro dokonalost. Jeho hmotnosti, která je o pouhých 65 kg vyšší než hmotnost kupé, bylo možné dosáhnout díky precizní práci během jednotlivých fází navrhování vozu. Kromě výjimečného poměru mezi hmotností a výkonem zaručuje podvozek z karbonového vlákna (stejný jako u všech tří nadcházejících kombinací: kupé, spyder a budoucí elektrická verze) nekompromisní torzní pevnost umožňující vynikající ovladatelnost na silnici i na závodním okruhu.
 
Tento nový spyder je automobil s elegantním a zároveň vysoce sportovním vzhledem. Jeho charakter a osobnost zaujmou svou čistotou tvarů a vylepšenou aerodynamikou, která byla podrobena 360° testování ve větrném tunelu, a to s otevřenou i zavřenou střechou.
 
Vůz nemá žádné zbytečnosti – každý prvek jeho designu má svou vlastní funkci. Jediným ústupkem, který má vyvolat designový dojem, jsou stejně jako u supersprotovního vozu MC20 dveře s efektem motýlích křídel.
 
Tyto dveře umožňují mnohem snadnější přístup do kabiny a vystavují na odiv kokpit z karbonového vlákna a zcela odhalené přední kolo.
 
Z estetického hlediska vyniká představený vůz novou třívrstvou metalickou barvou známou pod názvem acquamarina, která je dostupná i v rámci programu Maserati Fuoriserie pro individuální úpravu vozů.
 
Tato barva si dokáže hrát se světlem a překvapit svými proměnami. Základ tvoří pastelově šedá inspirovaná závoděním a evokuje sportovní DNA vozů MC20. Tu doplňuje měňavá barva akvamarínové slídy, která celý odstín oživuje a dává na odiv jeho výjimečnost.
 
Nový model zahrnuje i další prvky už tak široké škály systémů aktivní bezpečnosti. Kromě parkovacích čidel, kamery s pohledem dozadu a hlídáním mrtvého bodu, které jsou součástí vozů MC20 už od modelového roku 2022, představuje nový spyder asistenta pro nouzové brzdění, rozpoznávání dopravních značek a novou kameru se záběrem 360°.
 
Vůz MC20 Cielo je vybaven volitelným audio systémem premium Sonus faber. Systém vozu MC20 kupé, který získal ocenění EISA v kategorii automobilových audio systémů, je speciálně optimalizovaný tak, aby vyhovoval jedinečným akustickým a pozičním potřebám kabiny vozu spyder a umístění 12 reproduktorů systému umožňuje přirozený zvuk typický pro systémy Sonus faber.
 
Jízdní zážitky vozu řídí multimediální systém Maserati Intelligent Assistant (MIA) a Systém Maserati Connect.
 
Na světové premiéře nového vozu spyder od značky Maserati bude ústředním tématem obloha, která vás přenese do nové holistické dimenze – stačí zvednout oči k nebi.

Kontaktujte nás