18. března 2022

Maserati, připravené na budoucnost
Modena, 17. března 2022Maserati je první italská luxusní automobilová značka, která bude vyrábět plně elektrické modely: značka s trojzubcem ohlašuje své plány na představení elektrické řady Maserati Folgore a komentuje prodejní čísla za rok 2021.
 
Maserati má inovativní charakter na hledí do budoucnosti.
Jak bylo oznámeno na akci “MMXX: Čas na troufalost” v září 2020, Maserati dokončilo modernizaci značky a je připraveno k představení Folgore, nové 100% elektrické řady.
 
Jediná luxusní značka skupiny Stellantis hlásí za rok 2021 nárůst globálního podílu na trhu na 2,4%, přičemž v severní Americe dosáhla výsledku 2,9 % a v Číně 2,7 %.
V loňském roce dosáhlo Maserati rekordního nárůstu prodejů, meziročně o 41 %, přičemž zákzaníkům po celém světě dodalo celkem 24269 automobilů.
Marže AOI* činila 5,1 % a čisté příjmy* byly ve výši 2021 milionů €.
 
Na základě těchto dosažený vynikajících výsledků si Maserati razí cestu k tomu, aby se stala první luxusní značkou, která uvede na trh 100% elektrický sportovní vůz.
Maserati nastaví hranice v každém segmentu trhu a stane se první luxusní značkou, která v roce 2025 uvede na trh plně elektrické SUV.
 
Strategie plně elektrických vozů Folgore byla vyvinuta s ohledem na požadavky zákazníků, které stojí za každým jednotlivým produktem značky a tvoří součást jejího DNA.
 
Nové GranTurismo bude prvním automobilem s historii Maserati, u kterého bude použito 100% elektrické řešení pohonu. Výroba bude probíhat v továrně Mirafiori a uvedeno na trh bude v roce 2023.
Nové GranTurismo, skutečná ikona značky, nabídne nejpokročilejší technická řešení odvozená od Formule E, vynikající výkony, pohodlí a eleganci, což jsou vše typické vlastnosti vozů značky s trojzubcem ve znaku.
V příštím roce bude v elektrické verzi dostupné i zbrusu nové SUV Grecale – jehož uvedení na trh je plánováno za několik dní.
 
Všechny modely Maserati se budou ve 100% elektrické verzi prodávat od roku 2025: nabídku  Maserati Folgore doplní i elektrické verze supersportu MC20, nového sportovního sedanu Quattroporte a zbrusu nového plnokrevného SUV Levante, aby přitáhly nové movité zákazníky ve všech segmentech trhu.
 
Do roku 2030 bude celá výrobní řada Maserati plně elektrifikovaná.
 
Plán značky Maserati je součástí strategického plánu “Směle vpřed do roku 2030”, který byl představen 1. března. Všechny nové modely značky budou 100% vyvinuty, zkonstruovány a vyrobeny v Itálii, vybaveny elektrickým pohonným ústrojím a budou se vyznačovat inovativností a vysokými výkony, což jsou charakteristiky typické pro DNA Maserati.*Uvedeno informativně, jako kdyby bylo spojení FCA a PSA dokončeno do 1. ledna 2020. Další informace týkající se formálních výsledků naleznete ve Formuláři Stellantis 20-F 2021, který je k dispozici v oddílu Investoři na webových stránkách skupiny Stellantis na www.stellantis.com.
 

Kontaktujte nás