16. června 2015

Ve dnech 6. až 7. června 2015 se uskuteční třetí ročník prestižní přehlídky veteránů světových značek na zámku Loučeň.
Ve dnech 6. až 7. června 2015 se uskuteční třetí ročník prestižní přehlídky veteránů světových značek na zámku Loučeň. Přehlídka byla zařazena do prestižní kategorie FIVA B, a patří tak mezi nejvýznamnější veteránské akce v České republice. Pro návštěvníky je přichystán bohatý program a nebudou chybět ani tematické přednášky spojené s historií automobilů, vývojem technologií, ale také ohlédnutí za dobovou módou. Přijeďte si užít červnový víkend na zámek Loučeň, který vás vrátí do atmosféry první republiky!
 
Pro zajímavost Ferrari 290 MM získalo ocenění v soutěži Amelia Island Concours d’Elegance

Za úspěchem historického Ferrari 290 MM v této prestižní soutěži, stojí tým Ferrari Classische, který se věnuje restaurování vozů na nejvyšší profesionální úrovni. Vůz získal ocenění nejen kvůli své kráse, ale také pro mimořádnou kvalitu restaurování. Rozhodující slovo při udělení ocenění měl samotný prezident soutěže Sir Stirling Moss, který s tímto vozem vyhrál dva rychlostní závody ve čtvrtém ročníku Bahamas Speed Week v roce 1957.

Ferrari 290 MM zahájilo svůj život v roce 1956 jako Ferrari 860 Monza. Prvních závodů se účastnilo s týmem Scuderia v soutěži Mille Miglia, kde pod vedením talentovaného anglického dua Petera Collinse a Louise Klementaskiho skončilo na druhém místě. Následovaly další úspěšné závody Coppa d´Oro delle Dolomiti, Targa Florio a Aosta-Gran San Bernardo.

Na konci roku 1956 prošel vůz skutečnou transformací, když se Enzo Ferrari rozhodl vyměnit čtyřválcový motor za dvanáctiválec. Po této radikální změně získal své nové označení Ferrari 290 MM. S větší razancí pod kapotou se pustil do dalšího závodění. V následujících letech až do roku 1961 se účastnil dalších závodů, například 1000 Kilometrů Buenos Aires, Bahamas Speed  nebo Watkins Glen, kde pod vedením zkušených jezdců obsazoval přední příčky. Po skončení oficiální závodní kariéry se vůz účastnil soutěží klasických vozů a také Concours d´Ellegance.

Nehoda, která Ferrari 290 MM radikálně proměnila na konci jeho kariéry, přiměla nového majitele k rozhodnutí svěřit vůz do péče profesionálů z oddělení Ferrari Classische. Tento automobilový skvost tak mohl po dlouhé době opět ve své původní formě okouzlit porotce posledního ročníku prestižní soutěže Concours d´Ellegance.
 
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11

Kontaktujte nás