1. října 2021

Exponáty a další aktivity značky s trojzubcem ve znaku v italském pavilonu od 1. října 2021
Dubaj, 30. září 2021 – Oficiální zahájení výstavy Expo 2020 se odehraje 1. října 2021. Značka Maserati je partnerem italského pavilonu, kde reprezentuje krásu a udržitelnou mobilitu na palubě vozů s trojzubcem ve znaku.
 
Spolupráce mezi značkou Maserati a italským pavilonem obohacuje příběh dějin naší země a jejích zázraků a přibližuje ho globálnímu publiku. Zároveň propaguje hodnoty udržitelné mobility a rozvoje, které jsou středobodem výstavy Expo. Maserati je značka s inovativní povahou a jedinečným stylem poháněná vášní. A tyto klíčové hodnoty jsou hlavním tématem mezinárodní výstavy, kde mají za cíl zdůraznit excelenci italského designu a výroby.
 
Od 27. října do 6. listopadu bude středem pozornosti výstava „Maserati: příběh luxusu a výkonu s novou energií“ a součástí výstavy bude speciální umělecká instalace vytvořená institucí Centro Stile Maserati.
Instalace poskytne svěží interpretaci hodnot značky propojených s její italskou domovinou skrze technologické inovace a jedinečný design. Supervůz MC20 je v centru prezentován jako umělecké dílo se sérií trojrozměrných kovových předmětů. Předměty mají různou barvu, jsou z různých materiálů od přírodního hliníku až po měď  a ústřední tón Folgore (symbol strategie elektrifikace značky Maserati) evokuje evoluci značky a její neustálé zaměření na budoucnost.
K tématu udržitelnosti zde vždy budou dvě prezentace týkající se nejen motoru, ale i materiálů použitých při vývoji vozu (například Econyl) a barevné instalace ze „skutečných materiálů“ reprezentujících italskou biodiverzitu.
 
Hodnoty značky budou prezentovány prostřednictvím tří specifických digitálních přednášek, kerých se zúčastní influenceři a vypravěči, kteří se zaměří na krásu, „lidský dotek“ a výkon.
V rámci dalšího prozkoumávání mnoha existujících aspektů propojujícího konceptu „Made in Italy“ završí program 3. listopadu diskuse u kulatého stolu zaměřená na udržitelnou mobilitu.
 
Oficiální delegáti italského pavilonu na výstavě Expo 2020 v Dubaji budou jezdit vozem Maserati Quattroporte, který je klasickým příkladem autentického italského designu dovedně zkombinovaného s ctnostmi elegance a sportovního ducha.

Kontaktujte nás