20. září 2021

Maserati MC20 opanovalo soutěž European Product Design Award 2021
Modena, 15. září 2021 – Vůz MC20 obdržel v soutěži European Product Design Award ocenění „Produktový design roku“ pro rok 2021. Nový supersportovní vůz Maserati také získal ocenění „Vítěz ve špičkovém designu“ v kategorii Doprava/Auto/Nákladní vozy/Mobilní domy a ocenění „Vítěz“ v designové kategorii Doprava/Jiná doprava.
 
European Product Design Award je designová soutěž, která oceňuje úsilí talentovaných mezinárodních produktových designérů. Každý rok panel porotců podrobně přezkoumává a vyhodnocuje tisíce designových projektů ze všech koutů planety a vybírá produkty, které nejvíce vynikají svou estetičností, funkčností a inovativností.
 
Klaus Busse, vedoucí designu Maserati, říká: „Naší misí bylo navrhnout vůz, na který se bude v budoucnosti vzpomínat jako na vůz, který zahájil novou éru značky Maserati. A myslím si, že s vozem MC20 jsme svého cíle dosáhli. Udělením tohoto žádaného vyznamenání jsme poctěni, protože oceňuje práci celého týmu, který odhodlaně pracoval na tomto jedinečném projektu.“
Model MC20 navržený v Centro Stile Maserati v Turíně je směsí elegance a sportovního mistrovství. Tenhle supersportovní vůz je špičkovou ukázkou stylu, je prvním svého druhu a představuje milník označující vstup značky Maserati do nové éry.
 
Maserati MC20 je od základu inovativní a každý designový detail je funkční: například dveře motýlího typu jsou nejen krásné, ale navíc zlepšují ergonomii vozu a umožňují optimální nastupování a vystupování.
 
Nový supersportovní vůz reprezentuje čistou formu rychlosti ve stylu Maserati. Je to sochařské dílo konstruktérů, které ukazuje cestu, jakou se značka bude v budoucnosti ubírat.  Zaměření na výkon vedlo k vytvoření konceptu vozu se zřetelnou osobností, vylepšenou aerodynamikou a jedinečnými nezaměnitelnými liniemi.
 
Snoubí se v něm špičkový vzhled s nekompromisně sportovní duší, motorem Nettuno V6 o výkonu 630 koní, zrychlením z 0 na 100 za 2,88 vteřiny a maximální rychlostí více než 326 km/h. Patentovaný motor byl navržen, vyvinut a vyroben samotnou značkou Maserati a využívá předkomorové spalovací technologie používané v motorech vozů Formule 1.
 
Supersportovní vůz Maserati MC20 je 100% italský vůz, protože byl vyvinut v Maserati Innovation Lab a vyroben v historické továrně značky v Modeně.

Kontaktujte nás