31. srpna 2021

Značka Maserati se stala hvězdou 36. ročníku mezinárodní akce, která se koná v kalifornském Seaside.
Značka Maserati se stala hvězdou 36. ročníku mezinárodní akce pro nadšence a znalce, která se koná na golfovém hřišti Bayonet and Black Horse v kalifornském Seaside.
 
Modena, 25. srpna 2021 – Používat názvy větrů pro modely vozů Maserati je jako dávat jim amulety pro štěstí: vůz Mistral Spider George a Bobbieho Andreiniových z roku 1965 získal v Kalifornii na akci Concorso Italiano 2021 titul „Best in Show“.
 
Tento kabriolet Maserati na sebe strhl ohromnou pozornost, když se v rámci akce Monterey Car Week objevil na slavnostní přehlídce věnované italským vozům, která každoročně přiláká na pažit golfového klubu Bayonet and Black Horse v kalifornském Seaside zástupy nadšenců a znalců.
Akce byla zároveň oslavou 50. narozenin dalšího ikonického modelu Maserati, kterým je vůz Bora. Ten byl jako první silniční vůz v historii značky osazen motorem vzadu uprostřed.
 
Tradici dávat vozům Maserati jména po slavných typech větrů zahájil v roce 1963 model Mistral. Následovaly modely Ghibli, Bora, Merak a Khamsin. Zmínit je třeba i rok 2016 a model Levante – první SUV v historii značky s trojzubcem v logu. A vítr přinesl jméno i novému modelu Grecale, který bude představen v listopadu.

Kontaktujte nás