5. srpna 2021

Název nového SUV Maserati Grecale na plachtě trimaranu Maserati Multi 70
Maserati Grecale: odpočítávání začíná
Název nového modelu se objevil na hlavní plachtě trimaranu Maserati Multi 70
 
Modena, 5. srpna 2021 – Maserati Grecale vyplouvá na svou cestu na trimaranu Masrati Multi 70. Na něm byl odhalen název tohoto nového SUV a začal tím odpočet do jeho celosvětového debutu, kde bude tento vůz za světel reflektorů odhalen letos v listopadu.
 
Po vytažení hlavní plachty, na níž se objevil název Grecale, se Giovanni Soldini a jeho posádka stali vlajkonoši další novinky v nové éře značky Maserati. Trimaran žene za vítězstvím vítr, který se opírá do jeho plachet, a vítr je i živel, který přivane tento nový vůz do modelové řady Maserati.
 
Není tomu tak poprvé – používat pro své vozy názvy větrů je pro Maserati tradicí. Poprvé tomu tak bylo v roce 1963 u legendárního vozu Mistral, po němž následovaly vozy Ghibli, Bora, Merak a Khamsin.  První SUV značky z roku 2016 dostalo název Levante. Nyní je řada na Grecale, pod kterým se skrývá silný severovýchodní vítr ze Středomoří.
 
Technologické inovace, nekompromisní výkon a touha závodit a vyhrávat jsou společné vlastnosti modelu Grecale a trimaranu Maserati Multi 70, který je „laboratorní lodí“, na niž konstruktéři z modenské Innovation Lab přenesli své know-how z oblasti aerodynamiky a výkonu. Jsou to ty samé hodnoty, ​​kterými se rodina Maserati řídí každý den při vývoji všech nových modelů značky.
 
V následujících měsících se trimaran Maserati Multi 70 zapojí do několika sportovních dobrodružství a ponese při tom na ráhnu hlavní plachtu věnovanou vozu Grecale.

Kontaktujte nás