30. června 2021

Premiéry a zajímavé akce s trojzubcem ve znaku na Modena´s Open Air festivalu.
Modena, 29. června 2021 – Maserati se zúčastní premiér, konferencí a dynamických prezentací na třetím ročníku akce Motor Valley Fest, která je skvělým open air festivalem oslavujícím italské „Motorové údolí“. Festival se koná v Modeně od čtvrtka 1. července do neděle 4. července.
 
V roce 2020 se akce uskutečnila online, takže letošní ročník bude podruhé naživo a odehraje se na ikonických místech a prostranstvích města, které se nachází v italském regionu Emilia-Romagna a je domovem značky s trojzubcem ve znaku už více než 80 let. Také tentokrát bude akce oslavou spojení značky Maserati s jejím rodným regionem, inovacemi a vášní, což jsou faktory, které byly pro značku vždy klíčové a zůstávají klíčové i v této nové éře její existence.
 
Maserati svou účast na Motor Valley Fest zahájí 1. července v 9.00 v místní Vojenské akademii (Piazza Roma) tradiční úvodní konferencí.

Úvodní ceremonii ukončí světové odhalení speciálního vozu Levante Trofeo z edice Fuoriserie, na jejímž vzniku se exkluzivně podílel Massimo Bottura.
 
S akcí Motor Valley Fest 2021 značka zahájí také nové Exkurze továrnou určené pro nadšence toužící navštívit historickou modenskou továrnu. Ta nedávno prošla modernizací, aby do ní bylo možné umístit výrobní linku na supersport MC20, novou lakovací linku a inovativní motorovou laboratoř, kde vzniká Nettuno – motor navržený a vyvinutý značkou Maserati, chráněný patentem a ze 100 % vlastněný samotnou společností.
Níže je uveden podrobný rozpis akcí, diskusí u kulatého stolu a dynamických testů, kterých se Maserati zúčastní v ulicích a na náměstích města Modena.

Související akce a diskuse u kulatého stolu
Hodnoty značky Maserati, kterými jsou inovace, vášeň a design, se na akci Motor Valley Fest znovu dostanou do centra pozornosti díky sérii speciálních proslovů a akcí. Odborníci Maserati se účastní následujících diskusí u kulatého stolu:

Čtvrtek 1. července | 11.00–12.30 h | Vojenská akademie
Motor Valley Top Table – hlavní osobností bude Francesco Tonon, Head of Product Planning, Maserati FuoriSerie&Maserati Classiche
Pátek 2. července | 09.00–09.45 h | Právnická fakulta – Via S. Geminiano, 3

Udržitelnost a elektřina“ – hlavní osobností bude Davide Danesin, Maserati GT Line Program Executive
Pátek 2. července | 11.00–11.45 h | Právnická fakulta – Via S. Geminiano, 3

Společenské změny: jak se mění spotřebitelé?“ – hlavní osobností bude Paolo Tubito, Maserati CMO
Pátek 2. července | 14.00–14.45 h | Právnická fakulta – Via S. Geminiano, 3

Design“ – hlavní osobností bude Klauss Busse, Maserati Head of Design
Pátek 2. července | 16:15–17.45 h | Právnická fakulta – Via S. Geminiano, 3

Odkaz“ – hlavní osobností bude Enrico Billi, Maserati Head of Product Management & Go-To-Market
Pátek 2. července | 16.30–17:00 h | Právnická fakulta – Via S. Geminiano, 3

Proslov Maserati k talentům“ – 40minutová prezentace společnosti a jejích klíčových pracovníků a 15 minut otázek a odpovědí pro studenty. Hlavní osobností bude Marco Magnanini – Maserati Global Brand Manager.
 
Centrum modenského starého města poskytne venkovní jeviště
Ghibli Hybrid, první elektrifikovaný vůz značky, bude k vidění na nádvoří Vojenské akademie. Piazza Roma pak bude výstavní síní pro originální dílo v barvách italské vlajky vytvořené z karosérií MC20 (barva Bianco Audace), Quattroporte Trofeo (zelená) a Ghibli Trofeo (červená), což jsou sedany Maserati s nejextrémnější a nejpůsobivější výbavou.
 
Dynamická prezentace v oblasti parku Novi Sad
V pátek 2. července se stane park Novi Sad arénou, kde se budou prohánět dva supervozy M20, jeden v tmavě modré a druhý v bílé barvě. Akce se uskuteční mezi 11.30 a 15.45 a ukáže úchvatný výkon motoru Nettuno na rovinkách i v zatáčkách současného městského vnitřního okruhu s certifikací ACI Sport a s názvem „Motor Valley Arena“.

Exkurze modenskou továrnou Maserati
S akcí Motor Valley Fest se kryje další důležitá událost. Značka Maserati otevře veřejnosti opět dveře své historické továrny na modenském Viale Ciro Menotti, která nedávno prošla modernizací speciálně kvůli výrobě nového super sportovního vozu MC20.
Modenská továrna je magickým místem, kde se prolíná DNA značky hrdé na svůj italský původ a odkaz s nepotlačitelným nutkáním směřovat k inovacím a k budoucnosti. Tato továrna byla zrenovována a upravena tak, aby v ní bylo vše potřebné pro výrobu, montáž motoru a lakování vozu MC20 a jeho elektrické futuristické verze.
Od čtvrtka 1. července bude továrna otevřená pro exkurze vždy od 9.00 do 17.30 a nabídne přímý pohled na to, jak se rodí ikonický vůz. Prohlídky je třeba si objednat předem na https://motorvalley.it/partner/maserati-automobili/.

Veřejnost bude moci navštívit i showroom, který bude během akce Motor Valley Fest hostit výstavu věnovanou vozu Maserati 250F, jednosedadlovému závodnímu vozu F1, v němž v letech 1954 a 1957 vyhrál Juan Manuel Fangio mistrovství světa F1. K vidění bude i vůz Quattroporte Fuoriserie Unica – jediný vůz svého druhu vyrobený pro reprezentaci a identifikaci kolekce Unica z programu pro individuální úpravu vozů Maserati.

Kontaktujte nás