18. června 2015

Vítězství Jiřího Písaříka ve vytrvalostním závodě a dvojice druhých míst ve sprintu na Hungaroringu.
Vítězství Jiřího Písaříka ve vytrvalostním závodě a dvojice druhých míst ve sprintu na Hungaroringu je skvělým vstupem červeného Ferrari 458GT3 připreveného Scuderií Praha do šampionátu středoevropské zóny a ESET Cupu.

Úvodní podnik českého šampionátu okruhových závodů se za slunečného počasí odehrál na maďarském okruhu Hungaroring, který pravidelně hostí i závody formule 1. Technická trať je náročnou prověrkou jezdců a vozů. Už tradičně se český šampionát jel v rámci FIA CEZ, tedy středoevropské zóny, ve startovním poli tak bylo pestré národnostní zastoupení české jezdce, doplnili, jejich rakouští, němečtí, maďarští a polští kolegové. Výsledky se započítávají také ESET V4 cupu.
Scuderia Praha v Maďarsku nasadili jediný vůz Ferrari 458 GT3 za jehož volant usednul Jiří Písařík, který se jinak soustředí hlavně na vytrvalostní závody 24h series.  Při svém premiérovém startu na Hungaroringu se vyrovnal s nástrahami tratě velmi dobře a od prvních tréninků se pohyboval na čelních příčkách. Ve sprintech byl zdatným soupeřem favorizovanému Štefanu Rosinovi, ostřílenému slovenskému jezdci, v sobotním závodě se dokonce dostal na chvíli i do vedení, v neděli zase dokázal udržet odstup na hranici 10 sekund.
 
Zlatá třešnička přišla ve vytrvalostním závodu, který se nově jede na jednu hodinu s povinnaou zastávkou. Písařík vyhrál kvalifikaci a v závodě potom zvítězil stylem start cíl, nejrychlejším kolem závodu završil skvělý výkon. Jen další dva jezdci v kvalifikaci nedostali od červeného Ferrari s číslem čtyři celé kolo, na druhého v pořadí, zkušeného Slováka Mira Konopku, měl k dobru skoro přes 45 sekund.
 
Jiří Písařík: „S víkendem jsem naprosto spokojený, jezdilo se mi parádně. Není to lehká trať na učení, ale postupně jsem se zlepšoval a mám radost, že nejlepší kola jsem jezdil v posledním závodě v neděli. Auto bylo jako vždy perfektně připravené. Nejvíce mě potěšily vyrovnané výkony bez chyb po celý víkend. A jsem rád, že jsem to Štofimu nedal zadarmo. Byl to skvělý trénink na další závody 24h Series, které jsou pro nás prioritou. “
 
Ivo Horn, šéf týmu: „Tenhle víkend jsme dosáhli reálného maxima. V prvé řadě je skvělé, že vůz fungoval tak, jak měl po poměrně výrazných modifikacích na specifikaci 2015. Věděli jsme, že ve sprintech těžko půjde porazit tak zkušeného a rychlého jezdce jakým je Štofi Rosina, navíc se silnějším vozem. Jirka jel ale skvěle po celý víkend, ve vytrvalosti potvrdil roli favorita, a ve sprintech nenechal jet Rosinu volným tempem a jako jediný se stejně jako on dostal pod hranici 1:50 na kolo.“

Kontaktujte nás