28. dubna 2021

Z anglického Cowes do francouzského Dinardu za 4 hodiny, 30 minut a 49 vteřin průměrnou rychlostí 30,59 uzlů
Modena, 22. dubna 2021 – Maserati Multi 70 a Giovanni Soldini zvítězili v duelu proti MOD 70 PowerPlay Petera Cunninghama a zdolali rekord přes kanál La Manche.

Vypluli z Cowes ve Velké Británii v 9:13,40 greenwichského času a cílovou pásku ve francouzském Dinardu protnuli ve 13:44,29 greenwichského času. Vzdálenost 138 mil tak urazili za 4 hodiny, 30 minut a 49 vteřin při průměrné rychlosti 30,59 uzlů, což je o 4 minuty méně než jejich soupeři z PowerPlay, kteří závod dokončili v čase 4 hodiny, 43 minut a 6 vteřin. Čas italského týmu byl o 18 minut lepší než rekord Lloyda Thornburga a Briana Thompsona na palubě lodi Phaedo3 v roce 2015. Potřebný čas změřili dva soutěžící týmy a bude ho muset potvrdit World Sailing Speed Racing Council.

Na palubě trimaranu plul Soldini s 6člennou posádkou, kterou tvořili: Ambrogio Beccaria, Vittorio Bissaro, Guido Broggi, François Robert, Carlos Hernandez Robayna a Matteo Soldini.

Soldini vysvětlil: „První hodina byla celkem pomalá, museli jsme nabrat vítr z druhé strany 5krát nebo 6krát, abychom se dostali ze Solentu. Naštěstí jakmile jsme vpluli do kanálu La Manche, rozjeli jsme se a pluli jsme rychle jako blesk! Kanál jsme přepluli velmi rychle s průměrnou rychlostí přes 35 uzlů. To ovšem na poražení týmu PowerPlay, který taky plul neuvěřitelně rychle, nestačilo. O rozdíl se postarala zvolená trasa – pečlivě jsme si hlídali kurz, obzvlášť okolo Normanských ostrovů. A díky tomu jsme získali těch několik minut náskok. Chtěl bych poděkovat nejen svému neuvěřitelnému týmu, ale i posádce PowerPlay Petera Cunninghama, díky které byla tahle výzva ještě více vzrušující!

Závod z Cowes do Dinardu je druhým ze tří rekordů na kanálu La Manche v závodním programu Maserati Multi 70. Dne 16. dubna tým zlomil rekord na trase z Plymouthu do La Rochelle (12:15,21) a pokud to počasí dovolí, pokusí se v některém z následujících týdnů zdolat novou výzvu a zlomit rekord Fastnet Original Course (z Cowes do Plymouthu, na trase poplují okolo majáku Fastnet na jihu Irska). Výzvu vyhlásil teprve před několika týdny konkurenční tým PowerPlay.

Ani mezi jednotlivými výzvami tým Maserati Multi 70 nezahálí. Ve spolupráci s konstruktéry z Maserati Innovation Lab analyzuje Soldini a jeho posádka data shromážděná na moři, aby mohli prostudovat možnosti a vyvinout nové systémy na optimalizaci výkonu trimaranu. Soldini vysvětlil: „Během zimy jsme instalovali nové elektronické komponenty a výkonnější doplňky. Tím to ale nekončí: Maserati Multi 70 je jako laboratoř, která se neustále vyvíjí a my nadšeně objevujeme nové inovace.“
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8

Kontaktujte nás