19. dubna 2021

Při světové premiéře prvního hybridního SUV Maserati přitahuje hra protikladů: a to jak na autosalonu v Šanghaji, tak virtuálně na houseof.maserati.com
 
 
Modena, 19. dubna 2021 – Maserati Levante Hybrid je prezentován světu jak při fyzické, tak i digitální světové premiéře. Skutečná dvojí povaha Maserati se představí na autosalonu v Šanghaji při živé prezentaci a zbytek světa bude mít příležitost seznámit se s tímto modelem při virtuálním uvedení na webových stránkách značky (houseof.maserati.com).
 
S prvním elektrifikovaným SUV značky dělá Maserati zásadní krok vpřed ve své strategii elektrifikace, která začala v loňském roce s modelem Ghibli Hybrid.
„Rychlejší. Zelenější. Unikátní.” Levante Hybrid je rychlejší než diesel, udržitelnější než naftové nebo benzínové modely a jedinečný svými specifickými vlastnostmi.
SUV Maserati, které svými rekordními parametry již zasáhlo do historie značky, nyní míří vpřed do budoucnosti, v níž budou všechny nové modely s Tridentem ve znaku postupně elektrifikovány.
Maserati je přirozeně inovativní a modelem Levante sleduje tuto filozofii i při vstupu do světa elektrifikace: cílem je zlepšovat výkon a zároveň zachovávat hodnoty značky, přinášet rychlost a hbitost při současné úspoře paliva a v neposlední řadě posilovat odhodlání trojzubce zajistit zákazníkům radost z jízdy a luxus. Výsledkem je hybridní SUV, které si zachovává charakteristický zvuk motoru, který je typický pro každý vůz Maserati.

Levante Hybrid kombinuje čtyřválcový dvoulitrový motor s 48voltovým hybridním systémem za účelem rekuperace energie, která vzniká při zpomalování a brzdění. Hybridní vůz váží méně než ekvivalentní model s šestiválcovým motorem (naftový i benzínový) a především má ještě lepší rozložení hmotnosti, protože baterie je umístěna vzadu, aniž by byla omezena nosnost, čímž dochází k optimálnímu vyvážení hmotnosti vozidla. Vše je navrženo tak, aby bylo Levante Hybrid ještě agilnější a poskytovalo ještě větší požitek z jízdy.

Díky maximálnímu výkonu 330 koní a točivému momentu 450 Nm již při pouhých 2250 ot./min jsou výkonové parametry nového modelu Levante Hybrid, který je k dispozici vždy s pohonem všech kol, velmi působivé: maximální rychlost 240 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 6 sekund.

Pokud jde o vzhled, „launch edition“ Levante Hybrid se vyznačuje novou třívrstvou kovovou barvou zvanou Azzurro Astro, která je k dispozici jakou součást individualizačního programu Maserati Fuoriserie.
 
K okamžitě rozpoznatelnému designu tohoto vozu přispívají další detaily exteriéru a interiéru: některé jsou v modré barvě, což je odstín zvolený k identifikaci hybridních automobilů, který Maserati používá již u modelu Ghibli Hybrid.

Exteriér charakterizují tři modré ikonické výdechy na blatnících, třmeny kotoučových brzd a logo na C sloupku – vše s modrým akcentem. Stejný modrý odstín se znovu objevuje uvnitř vozu, konkrétně na vyšívaných švech sedadel.
 
Levante Hybrid je vždy online díky novému programu Maserati Connect.

Své Maserati můžete mít neustále připojené, můžete tak na dálku kontrolovat stav svého vozu. Maserati Connect upozorní řidiče, kdy je třeba provést servis, což přispívá ke zlepšení zákaznické péče. Díky chytrému telefonu nebo chytrým hodinkám mohou řidiči zůstat v kontaktu se svým vozem prostřednictvím aplikace Maserati Connect; to je možné také z domova prostřednictvím virtuálního osobního asistenta (Amazon Alexa a Google Assist).
 
Speciálními hosty digitální premiéry Levante Hybrid byli David Beckham, nový globální ambasador značky Maserati, a Dardust s exkluzivním soundtrackem.

Kontaktujte nás