26. dubna 2021

Modena, 31. března 2021 – Nový vůz Maserati MC20 byl vyhlášen jako „Nejlepší z nejlepších“ (Best of the Best) v rámci ocenění Red Dot Awards 2021 v kategorii Produktový design.
 
Red Dot Awards je mezinárodní designová soutěž, kterou organizuje německé Design Zentrum Nordrhein Westfalen a už od roku 1955 v ní vyhodnocuje a vybírá esteticky nejvíce vzrušující, nejfunkčnější, nejinteligentnější a nejinovativnější produkty z celého světa.
Každý rok tato prestižní soutěž oceňuje excelenci na poli produktového a značkového designu a komunikace na globální úrovni a její kritéria se neustále aktualizují v návaznosti na sociokulturní kontext. Porota 50 mezinárodních expertů vybírá produkty v téměř padesáti různých kategoriích od módy přes doplňky po nábytek a automobily.
 
CEO značky Maserati Davide Grasso uvedl: „Naší misí bylo vyvinout vůz, na který se bude v budoucnosti vzpomínat jako na vůz, který zahájil novou éru značky Maserati. A myslím si, že s vozem MC20 jsme tohoto cíle dosáhli. Maserati je od základu inovativní značka, poháněná vášní a jedinečná svým designem. Nový supersportovní vůz ztělesňuje všechny tyto naše hodnoty, je milníkem a zakládajícím modelem nového období v historii naší značky.“
 
Klaus Busse, vedoucí designu Maserati, dodává: „Udělení tohoto žádaného ocenění je pro nás pocta, protože oceňuje práci celého týmu, který tvrdě pracoval na tomto jedinečném projektu a vytvořil vůz, který otevírá novou kapitolu v historii Maserati.“
 
Vůz MC20 navržený v turínském Centro Stile Maserati je směsí elegance a mimořádných sportovních schopností. Je to ryzí stylový počin zahajující novou éru značky s trojzubcem v logu.
Zaměření na výkon vedlo k vytvoření konceptu vozu se zřetelnou osobností, vylepšenou aerodynamikou a jedinečnými nezaměnitelnými liniemi. Nový supersportovní vůz reprezentuje čistou formu rychlosti ve stylu Maserati. Je to dílo sochařů–konstruktérů zobrazující cestu, jakou se značka bude v budoucnosti ubírat.
Vůz MC20 je od základu inovativní a každý designový detail je funkční: dveře motýlího typu jsou nejen krásné, ale navíc zlepšují ergonomii vozu a umožňují optimální nastupování a vystupování.
 
Protože jsme MC20 vyvinuli v Maserati Innovation Lab a vyrobili v historickém závodě v Modeně, je tento vůz ryze italský.
Snoubí se v něm špičkový vzhled s nekompromisně sportovní duší, motorem Nettuno V6 o výkonu 630 koní, zrychlením z 0 na 100 za méně než 2,9 vteřiny a maximální rychlostí více než 325 km/h. Patentovaný motor byl navržen, vyvinut a vyroben samotnou značkou Maserati a využívá předkomorové spalovací technologie používané v motorech vozů Formule 1.

Kontaktujte nás