23. března 2021

Čas italského týmu byl 7 hodin, 50 minut a 44 vteřin
Modena, 21. března 2021 – Giovanni Soldini a tým Maserati Multi 70 dorazili do Porto Cervo 21. března v 9:9:38 a vytvořili tak nový rekord vícetrupé lodi na trase z Monaca do Porto Cervo. Vzdálenost 195 mil urazili za 7:50:44. Rekord italské posádky je o 2 minuty a 47 vteřin lepší než rekord Briana Thompsona a lodi MOD70 Phaedo3 (7:53:31 při průměrné rychlosti 24,71 uzlů).
 
Italský trimaran proplul startem v Monaku v neděli 21. března v 1:18:54 a vyrazil směrem na Korsiku. Soldini uvedl: „Nejprve jsme pluli opravdu rychle při severovýchodním větru o rychlosti 25/30 uzlů, kdy jsme dosahovali rychlosti až 38 uzlů. Pak se vítr před úžinou Bonifacio na několik hodin zmírnil. Naštěstí znovu zesílil a začali jsme přes úžinu zrychlovat. Bylo to skutečně neuvěřitelné. Cílovou čáru jsme propluli rychlostí 35 uzlů! Věděli jsme, že to bude kvůli slabému větru poblíž Korsiky v tu dobu riskantní, ale přesto jsme to chtěli zkusit. Udělali jsme, co jsme mohli. Dostali jsme z Maserati Multi 70 maximum a dokázali jsme to. Jsme všichni šťastní a vyčerpaní!
 
Rekord v následujících dnech potvrdí World Sailing Speed Racing Council. Na palubě Maserati Multi 70 byl s Giovannim Soldinim i italský olympijský závodník na plachetnicích a mistr světa v Nacra17 Vittorio Bissaro, který s posádkou trimaranu závodil už mnohokrát. Posádku dále tvořili Guido Broggi, Carlos Hernandez Robayna, Oliver Herrera Perez a Matteo Soldini.
 
Maserati Multi 70 se vrátila na vodu koncem února po téměř čtyřech měsících v loděnici. V příštích týdnech bude Soldini a jeho posádka trénovat a testovat nejnovější vylepšení provedená na trimaranu. Maserati Multi 70 je totiž „laboratorní loď“, u které konstruktéři z modenské inovační laboratoře využili své know-how z oblasti aerodynamiky, technologických inovací a výkonu. To jsou stejné hodnoty, kterými se tým techniků a konstruktérů Maserati řídí při vývoji všech nových modelů nové éry Maserati.
 
V příštích dnech vyrazí italský tým za novými rekordy do Anglie.

Kontaktujte nás