11. února 2021

Maserati Ghibli vítězí v kategorii importovaných vozů vyšší střední třídy v hlasování čtenářů magazínu AUTO MOTOR UND SPORT
Stuttgart, 11. února 2021 – úspěšný vůz Ghibli značky Maserati už získal několik ocenění a dnes se k nim přidalo jedno speciální – vítězství v kategorii „Vyšší střední třída – import“ v rámci cen NEJLEPŠÍ AUTA ROKU 2021. Iniciátorem této čtenářské volby je přední německý automobilový časopis AUTO MOTOR UND SPORT. Hlasování se účastnilo více než 100 000 čtenářů, kteří vybrali své oblíbence z 378 vozů v 11 kategoriích. Jednalo se už o 45. ročník tohoto prestižního ocenění.
 
Davide Grasso, CEO značky Maserati, říká: „Ghibli je ikonický model Maserati. Od jeho uvedení na trh v roce 2013 se ho vyrobilo více než 100 000 kusů a dokonale ztělesňuje DNA a hodnoty naší značky. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že právě Ghibli zažehne jiskru elektrifikace, která je budoucností značky, a v loňském roce jsme představili nový model Ghibli Hybrid – první hybrid v historii Maserati.“
 
Úspěch modelu Maserati Ghibli podtrhuje úsilí značky o neustálý rozvoj svých modelů. I po mnoha letech od debutu sportovního sedanu se siluetou kupé zůstávají automobiloví znalci ohromeni. Obzvláště pro aktuální MY 2021 se modelu Ghibli dostalo kompletního technického a stylistického vylepšení. Kromě mnoha dalších věcí se může pyšnit novým informačně zábavným systémem MIA (Maserati Intelligent Assistant) se zdokonalenou obrazovkou o úhlopříčce 10,1” v poměru 16:10. Nový program Maserati Connect* navíc umožňuje majitelům být s vozem neustále ve spojení a dostávat například detailní informace o stavu vozu.
 
Vozy řady Ghibli jsou také poprvé dostupné i s motorem V8. Dvojitý turbo motor o objemu 3,8 l a síle 580 koní dokáže u modelu Ghibli Trofeo dosáhnout zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 4,3 vteřiny a jeho nejvyšší rychlost je 326 km/h – žádný sedan Maserati ještě nebyl rychlejší. Exkluzivitu této verze dále podtrhuje nový jízdní režim „Corsa“ a stylové prvky, které na první pohled jasně naznačují jeho jedinečnost.
 
Ghibli Hybrid je dalším milníkem ve 106leté historii značky Maserati. Je počátkem elektrifikace, která ji přenáší do nové éry. Vůz Ghibli Hybrid má 4válcový 2,0l motor s prvky BSG a eBooster, a také 48voltovou baterii. Dosahuje výkonu 330 koňských sil, což zajišťuje nejvyšší rychlost 255 km/h a sprint z 0 na 100 km/h za 5,7 vteřiny. A co se týká přechodu vozů na hybridní technologie, plní značka Maserati svou strategii úspory paliva a zvyšování výkonu.
 
*Dostupnost se může v jednotlivých zemích lišit.

Kontaktujte nás