10. března 2021

Magazín GQ uvádí: "Maserati má nepopiratelné kouzlo a představení vozu MC20 potvrdilo, že tato značka je opět na špičce."
Londýn, 2. února 2021 – Dnes byli v Londýně vyhlášeni vítězové ocenění GQ Car Awards 2021 a vůz Maserati MC20 získal titul Supersportovní vůz roku.  Na rozdíl od předchozích let nebyli vítězové vyhlášeni během obvyklé ceremonie, ale pouze ve vysílání kanálu IGTV provozovaného britským časopisem GQ.
 
Podle GQ „...má Maserati nepopiratelné kouzlo a představení vozu MC20 potvrdilo, že tato značka je opět na špičce. Zcela nové provedení, fascinující technologie a twin turbo motor V6 uložený uprostřed vozu s výkonem 630 koňských sil dělá z Maserati MC20 stylový charismatický vůz, který nabízí alternativu.“
 
CEO značky Maserati Davide Grasso k tomu dodává: „Loňským představením vozu MC20 značka Maserati předznamenala vstup do nové éry a těší nás, že časopis GQ ocenil intenzivní práci našeho týmu. V Maserati jsme na toto významné ocenění hrdí a těšíme se na úžasnou budoucnost, kterou tento první vůz svého druhu předznamenává. K naší DNA patří inovativnost poháněná vášní a jedinečností designu. Jsou to stejné hodnoty, které před 106 lety motivovaly bratry Maseratiovy, a které se rozšířily z Modeny do celého světa a umístily značku Maserati do globálního centra mobility.“
 
Vůz MC20 navržený v turínském Centro Stile Maserati předznamenává novou éru značky a její návrat do segmentu supersportovních vozů, který se mohl uskutečnit právě díky modelu kombinujícímu ohromující výkon s přelomovými technologiemi a odvážnými technickými řešeními.
 
A protože byl MC20 vyvinutý v Inovační laboratoři Maserati a vyrobený v historicky významném závodě v Modeně, můžeme o něm mluvit jako o 100% italském voze. Ve voze se snoubí špičkový vzhled s nekompromisně sportovní duší, motorem Nettuno V6 o výkonu 630 koní, zrychlením z 0 na 100 za méně než 2,9 vteřiny a maximální rychlostí více než 325 km/h. Patentovaný motor byl navržen, vyvinut a vyroben samotnou značkou Maserati a využívá předkomorové technologie používané v motorech vozů Formule 1.  Novým supersportovním vozem MC20 zahájila značka s trojzubcem v logu oficiálně novu éru.

Kontaktujte nás