27. ledna 2021

Maserati MC20 oceněno na 36. ročníku festivalu Automobile International
Paříž, 26. ledna 2021 – Dnes večer proběhlo online slavnostní udělování cen v rámci Festival Automobile International a Maserati mělo tu čest umístit se mezi oceněnými. Nedávno představený vůz MC20, který měl premiéru v loňském září na MMXX mezinárodní přehlídce v Modeně, obdržel cenu za „nejkrásnější supervůz roku 2021“.
 
Klaus Busse, šéf designu Maserati, uvedl, „Jsme poctěni tím, že jsme získali tuto žádanou cenu, jež je uznáním práce celého týmu lidí, kteří do tohoto projektu s nadšením přispěli a vytvořili automobil otevírající novou kapitolu v historii značky Maserati.“
 
V MC20 se snoubí elegance se sportovním duchem a osobností, jeho styl je mistrovským dílem oslavujícím novou éru značky s trojzubcem. Vůz MC20, zkonstruovaný v turínském Centro Stile Maserati, znamená návrat značky Maserati do segmentu supersportů s vozem kombinujícím úchvatné výkony, průlomové technologie a odvážná technická řešení.
 
MC20 je model, který se vyznačuje jedinečným italským charakterem. Vkusný koncept čistých tvarů, prostý stylistických excesů: nadčasový design, kterým byl znakem vozů Maserati ve všech dobách.

Přirozená elegance a čistota jeho linií zdůrazňuje charakter naprosté sportovní výjimečnosti: horní část vozu je sochařským dílem, zatímco část spodní v sobě koncentruje ryzí technologii.

Design MC20 dosahuje dokonalé rovnováhy mezi protiklady, je ideální kombinací umění a techniky, která v sobě slučuje jedinečné ruční řemeslné zpracování s absolutní přesností nejpokročilejších výrobních procesů.

Vývoj MC20 je dílem Maserati Innovation Lab a vůz je vyráběn v historickém závodě v Modeně, takže je 100% italský.
 
Nejcharakterističtějším znakem tohoto nového supersportu jsou jeho výjimečné motýlí dveře, které jsou nejen esteticky úchvatné, ale zároveň usnadňují řidiči i pasažérovi vstup do vozu i výstup z něj. Jde o první Maserati s vertikálně uspořádanými čelními světly: což je skutečná revoluce v kritériích designu značky. Výrazné jsou i široké a nízké zadní sdružené lampy v horizontálním uspořádání.
 
Znamenitý vzhled MC20 v sobě skrývá nekompromisně sportovní duši díky novému motoru V6 Nettuno s výkonem 630 koňských sil, který vozu dává zrychlení 0-100 km/h za méně než 2,9 sekundy a maximální rychlost přes 325 km/h: motor, obsahující patentované technologie, je 100% vytvořený, zkonstruovaný a postavený společností Maserati.

Kontaktujte nás