21. února 2020

Na hlavní plachtě trimaranu Maserati Multi 70 se objevuje logo připravovaného supersportovního modelu
  • Na hlavní plachtě trimaranu Maserati Multi 70 se objevuje logo připravovaného supersportovního modelu: dnes se svět netradičním způsobem dozví název nového vozu značky Maserati.
  • Vůz Maserati MC20 a trimaran Maserati Multi 70 spojuje stejné know-how v oblasti dynamiky, technologických inovací a výkonu, které byly vyvinuté v inovativní laboratoři v Modeně.
  • Model MC20 bude v Modeně představen v květnu.
 
Modena, 21. února 2020 – Společnost Maserati se rozhodla prozradit světu název nového supersportovního automobilu vyvinutého, navrženého a 100% zkonstruovaného v Itálii. Vybrala k tomu trimaran Maserati Multi 70 a tým Giovanniho Soldini.
 
Dnes trimaran vypluje na Karibské moře, kde absolvuje rutinní přípravu před závodem RORC Caribbean 600. Plachty se zvedají a na hlavní z nich se nečekaně objevuje nové logo „MC20“.
 
Výrobce z Modeny prozrazuje název automobilu netradičním způsobem: grafické zpracování nové hlavní plachty s logem supersportovního automobilu z dílny Centro Stile Maserati je vyjádřením úcty k nové éře značky, jejímž dlouhodobým reprezentantem Giovanni Soldini je.
 
Giovanni Soldini a jeho tým vzdávají tímto způsobem hold značce s trojzubcem a zároveň zdůrazňují spojitost mezi vysoce výkonným trimaranem a novým supersportovním automobilem Maserati. Trimaran Maserati Multi 70 je „laboratorní loď“, na kterou inženýři z inovativní laboratoře v Modeně přenesli své know-how v oblasti aerodynamiky, technologických inovací a výkonu. Stejnými hodnotami se řídil i tým inženýrů a techniků, který vyvíjí model MC20.
 
Model MC20, jehož název tvoří písmena MC, která jsou zkratkou Maserati Corse, a číslo 20 označující rok 2020, bude prvním modelem v nové éře značky. Automobil byl vyvinut v inovativní laboratoři Maserati, bude se vyrábět v historickém závodě v provincii Viale Ciro Menotti a jeho světová premiéra proběhne na konci května v Modeně.
 
Společnost Maserati a Giovanniho Soldini spojují od roku 2012 stejné hodnoty vycházející z nadšení, adrenalinu a touze po maximálním výkonu. Jejich spolupráce v rámci strategického partnerství daleko přesahuje obyčejné sponzorství.
 
Trimaran Maserati Multi 70 a nový automobil navíc sdílejí poslání být mistry ve sportu a závodění: s balíčkem nabitým technologiemi chystá společnost Maserati návrat do závodního pole.
 
Giovanni Soldini říká: „Jsem hrdý na to, že mohu reprezentovat značku s trojzubcem ve znaku po celém světě, a jsem poctěn, že si společnost Maserati vybrala pro uvedení nového loga MC20 právě trimaran Maserati Multi 70. Nemohu se dočkat, až si auto vyzkouším a dorazím na velkou květnovou akci v Modeně.“
 
První výzvou pro Maserati Multi 70 s novou grafickou úpravou a logem MC20 bude závod RORC Caribbean 600, který začíná 24. února a zúčastní se ho přes 700 jachtařů z celého světa. Závod je dlouhý 600 mil a vede přes jedenáct ostrovů v Malých Antilách (Karibské moře).
 
S netrpělivostí očekáváme první představení nového automobilu, které proběhne v květnu a kde se značka stane hvězdou velké slavnostní události v Modeně, aby potvrdila své přední postavení na světovém poli mobility budoucnosti.

Kontaktujte nás