20. února 2020

MC20 znamená Maserati Corse 2020 a oslavuje návrat značky k automobilovému závodění
  • MC20 znamená Maserati Corse 2020 a oslavuje návrat značky k automobilovému závodění.
  • Tento supersportovní vůz je prvním modelem v nové éře značky Maserati a svůj debut zažije v květnu v Modeně.
  • Vůz MC20 vyvinutý v inovační laboratoři Maserati bude vyráběn v závodě Viale Ciro Menotti v Modeně.
Modena, 20. února 2020 – S napětím očekávaný supersportovní vůz Maserati se bude jmenovat MC20.
Vůz byl vyvinutý v inovační laboratoři Maserati, bude vyráběn v historickém závodě Viale Ciro Menotti a svůj debut zažije na konci května v Modeně.
 
MC20 podtrhuje sportovní charakter vozu: MC je zkratka pro Maserati Corse a číslo 20 odkazuje na rok 2020, který představuje začátek nové éry v historii značky Maserati.
 
První sportovní vůz s trojzubcem ve znaku bylo Tipo 26, u kterého číslo 26 indikovalo rok výroby. Stejně tak bude vůz MC20 prvním vozem zrozeným v nové éře modenské automobilky.
 
Tento supersportovní vůz představuje přirozenou evoluci vysoce úspěšného vozu MC12, tedy vozu, který v roce 2004 ohlásil po 37leté pauze návrat značky Maserati k automobilovému závodění.
Vůz MC12 vyhrál 22 závodů (včetně 3 vítězství ve 24hodinovém závodě ve Spa) a 14 mistrovských titulů v poháru konstruktérů, poháru řidičů a týmovém poháru ve FIA GT v letech 2004 až 2010.
 
Do světa automobilových závodů se Maserati vrátí s novým modelem MC20.
 
Tento model bude vyráběn v závodě v Modeně, kde právě probíhají práce na modernizaci výrobní linky, aby zde bylo možné vyrábět vozy s pokročilým elektrickým pohonem.
 
Zároveň byla také zahájena výstavba lakovny v závodu Viale Ciro Menotti, díky které budou výrobní prostory kompletní. Lakovna představuje zcela nové zařízení závodu a bude vybavena pokročilými inovativními technologiemi s nízkým dopadem na životní prostředí.

Kontaktujte nás